ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rascal » 10. Sep 2007, 16:52

Nils píše:Konštatujem - s výsledkom som celkom spokojný - nevediem psa k nejakým zápasom ani ruvačkám - musí sa však vedieť brániť a mať zdravé sebavedomie - iné plemená totiž nežijú bulvárom a netrasú sa pri slove PITBULL...


:roll: :roll: :roll: ??? :roll: :roll: :roll:
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod rascal » 10. Sep 2007, 16:55

Fraga - v ostatnom case skoro v kazdom prispevku spominas pitbulla!! a nejde mi do hlavy ako vies ze vas napadal prave pit!!! trcali mu zo zadku PP ???
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod Tula » 10. Sep 2007, 17:02

Mila Fraga
Aha tvoji su perfektný alebo ty si myslíš že si perfektna že iny nevedia vychovat psov ale iba ty? a nosia ty tvoji jazvečaci aj nahubok a su na voditku?
Tula
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 10. Sep 2007, 12:47

Poslaťod rUM^pEL » 10. Sep 2007, 17:07

rascal píše:Fraga - v ostatnom case skoro v kazdom prispevku spominas pitbulla!! a nejde mi do hlavy ako vies ze vas napadal prave pit!!! trcali mu zo zadku PP ???


inak to je tiez pravda...ono to moze vyzerat ako pit ale predkov to moze mat prave jazvecika...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Tula » 10. Sep 2007, 17:25

Moje slova rumpel :D alebo mal pitbilovu hlavu a zadok jazvečíka
Tula
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 10. Sep 2007, 12:47

Poslaťod rUM^pEL » 10. Sep 2007, 17:55

ja som tym chcel povedat aj to ale aj to ze ono to moze vyzerat ako pit uplne do posledneho chlpu len malo to v neakej generacii pred nim ine plemeno a teraz sa to precistilo a je z toho zas pit...teda len na vonok...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod dexter13 » 10. Sep 2007, 20:38

Co to tu riesite? Vyzera to dost funny hlavne tie posledne prispevky :lol:

Inac ved pes nemoze za to aka je rasa, ci je to pitbull, york alebo NO krizneny s lamou, ide o skor o to k comu je vedeny a ci v nom su potlacane prirodzene pudy alebo su podporovane - napr. sklon k agresivite a podob. :)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Nils » 10. Sep 2007, 21:04

Tula píše:rybička asi si zabudla,že každý pes, ktorý je vonku na sídlisku by mal mat nahubok a byt na voditku to by mal vediet každý chovatel nie?


...áno, Tula a tiež by ľudia mali načas platiť dane, odvádzať odvody do soc. poisťovne, jazdiť v obciach 60-tkou(čoskoro 50),byť k sebe tolerantní, nepredbiehať sa v radoch na autobus a nerušiť nočný pokoj po 10.00 hod...to všetko by ľudia mali... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 10. Sep 2007, 21:07

rascal píše:
:roll: :roll: :roll: ??? :roll: :roll: :roll:



:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :arrow: :arrow: :arrow: :idea: :idea: :idea:

...už chápeš??!!
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rascal » 10. Sep 2007, 21:13

Nils píše:
rascal píše:
:roll: :roll: :roll: ??? :roll: :roll: :roll:



:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :arrow: :arrow: :arrow: :idea: :idea: :idea:

...už chápeš??!!


uff, tak teraz uz ano
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod Nils » 10. Sep 2007, 21:18

dexter13 píše:ide o skor o to k comu je vedeny a ci v nom su potlacane prirodzene pudy alebo su podporovane - napr. sklon k agresivite a podob. :)


...áno, napríklad keď som s naším pitom prechádzal na vôdzke po chodníku pred obytným domom - dvere sa náhle otvorili - a na psa sa mi vyrútil malý podvraťáčik neurčitého pôvodu - len a len zahryznúť nášmu do krku - dve paničky majiteľky - zachovalé 38-40tky - sa začali rehniť -"aký malý a aký odvážny!!" psa som držal a keď opätovnme zaútočil - odkopol som ho NA VEĽKÉ ROZČAROVANIE MAJITELIEK asi tak na tri metre. No a bolo po vzrušení a po srande... Tety mi začali čosi splietať o kopaní do psa - tak som navrhol nech ho ešte raz pustia - a debata v milom duchu, plnom porozumenia skončila. Asi zavolám do Nového času - nech napíšu článok - Zabiják Pitbull zachránený pred drobným mierumilovným psíkom. Hm, takže tak. Obrana primeraná útoku na môj majetok, ako prtedmet mojho výlučného práva - erga omnes...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rascal » 10. Sep 2007, 21:30

dexter13 píše:Co to tu riesite? Vyzera to dost funny hlavne tie posledne prispevky :lol:

Inac ved pes nemoze za to aka je rasa, ci je to pitbull, york alebo NO krizneny s lamou, ide o skor o to k comu je vedeny a ci v nom su potlacane prirodzene pudy alebo su podporovane - napr. sklon k agresivite a podob. :)



ale tomu davas klinec!!!! prirodzeny pud psa urcite nie je agresivita a nax ide o akekolvek plemeno!!! agresivita je vlastnost, ktoru mozes u psa potlacit, alebo podporit!!!
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod rybicka » 11. Sep 2007, 6:14

Tula, to co si napisala nie je pravda. Vo vyhlaske je povinne len voditko, nahubok je povinny len u psov, ktori maju zaznam ako nebezpecny, tzn. ak uz niekoho raz napadli a bolo to ohlasene na policiu....Aspon teda tak je to upravene v nasom meste. Neviem, ako si to upravuju ine mesta....a moja voditko ma-ocko, to ze ho nedrzim je uplne ina vec, ale pes na sebe voditko ma.
Ked sme raz isli s nasimi fenkami, mali sme ich na voditku a isli sme okolo hospody, kde vonku sedeli 2 chlapi uplne namol a mali tam volne pusteneho psa podvratacka a ten na nas zacal revat a rozbehol sa k nam a vrcal a reval ako sialeny. Ti chlapi na nas kricali, aby MY sme si drzali svojich UVIAZANYCH psov, lebo ten ich NAVOLNO PUSTENY ich pokuse....LOGIKA? ziadna. Ale nemala by som problem toho podvrataka nakopnut ak by naozaj zautocil....
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzupes » 11. Sep 2007, 7:17

rybicka ma pravdu s tym zakonom, aj ja som si to zistovala.
ale asi zalezi aj od obce ake si stanovi zakony.lepsie je si natukat stranku mesta a mrknut sa tam.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Fraga » 11. Sep 2007, 7:43

Rascal nie v ostatnom čase spomínam, ale stale sa to točí okolo toho jedneho psa. Nie netrčali mu PP on to bol bez papierak a tvaril sa ako pit s PP, resp. asi ho doma bili dovtedy kym sa k tomu nepriznal!

Nerozumiem prečo ked niekto má normálnych psom už musí byť "perfektný"! Tula moji nie su perfektní ani ja nie som, ale nedávam im príležitosť aby sa chovali tak ako nemajú. Skús to aj ty.

Tula aj Rascal po vašich slovach by ste tie náhubky mali nosiť vy dvaja! Nečudujem sa ked je majiteľ takýto agresívny, že je aj jeho pes. Okrem iného poznám dosť pitov, ktorí sú normálny, ale poznám aj takých ktorí teda nie sú a hlavne kvôli majiteľom. Moji psi ešte nikoho nenapadli tak neviem prečo by mali nosiť náhubky. Chcela by som vidieť, či tie vaše ich majú. Ked som chodila von s NO a briardom oba psy náhubky mali hoci tiež nikoho nenapadli, pre pokoj vašej zvedavosti alebo duše? :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia