ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod oreganka » 7. Sep 2007, 21:57

rumpel, nechala by som to na nom - az mu to polezie na nervy SAM sralovi urci mantinely a az budu obaja rovnocenni (dospeli psy) vzajomne postavenie si vyjasnia tiez, je dobre v tom psom verit - oni vedia co robia, treba im len dat sancu. Zakrocila by som len ak by sa crtal teror (za predpokladu, ze mam respekt ako vodca u dominanta, inak sa cela vec obrati napokon proti mne)
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Anja » 8. Sep 2007, 11:27

Hm no dobre....dajme tomu že ludia histeričia ked vidia velkeho hava...Ja mam aj male šteniatko-ešte nema ani 3 mesiace.je to križenec maleho jazvečikoviteho duriča!!!! mala som ho na voditku a aj tak som stretla paničky čo prechadzali na druhu stranu cesty alebo sa pritisli uplne na kraj a divali sa na mna kde mame nahubok :evil: to mal asi tak 2 a pol mesiaca!!!!! Tak rozmyšlam že či to rypanie je naozaj len koli velkym havom alebo si len frustrovany ludkovia potrebuju na niekom vybit zlost??? A poznam argentinsku dogu,ktora je sto razi kludnejšia ako yorkovia a podobne male plemena ktore možu všetko!!!!
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod Nils » 8. Sep 2007, 11:38

niektorí budú hysterčiť, aj keď budeš mať na vodítku korytnačku...

takých ľudí treba len uprozorniť na ordinačné hodiny psychológov a psychiatrov - tí im s kynofóbiou pomôžu...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Anja » 8. Sep 2007, 16:05

Nils píše:niektorí budú hysterčiť, aj keď budeš mať na vodítku korytnačku...

takých ľudí treba len uprozorniť na ordinačné hodiny psychológov a psychiatrov - tí im s kynofóbiou pomôžu...


:lol: :lol: :twisted:
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod Fraga » 9. Sep 2007, 14:07

Rumpel pááni ty si nás ale zotrel.

Nie, viem čo som chcela povedať. Hovorila som o pitovi a presne o tom, ktorý mna aj mojich psov napadol! To, že ma napadol aj labrador je iná vec. (ty si tam bol?)

Jedna lastovička? ale ja som nehovorila o jednom psovi ako pes. Pod pojmom bolo myslené po každé ako som bola so psom vonku. Po každé s iným, resp. s tými, ktoré sme za tie roky mali. A neboli to len jazvečíky. Keby boli majitelia iní, resp. keby sa inak chovali a inak vychovávali svoje psy, tak máš pravdu, jedna lastovička by to nebola, ale celý kŕdel. 8)
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rUM^pEL » 9. Sep 2007, 14:49

ujasni si pojmi..jeden pes viackrat je jedna alstovicka...nie viac psov jedenkrat...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Fraga » 9. Sep 2007, 17:01

Nie, ty si prečítaj znovu. Hovorím viac psov a každý iný za tie roky. Nebol to za tie roky jeden pes. Ale veľa psov :wink: Takže asi to bude len a len prístupom majiteľa ničím iným.
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rUM^pEL » 9. Sep 2007, 18:43

Fraga píše: to bude len a len prístupom majiteľa ničím iným.


tak potom naco konkretizujes plemeno? :?
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Fraga » 9. Sep 2007, 20:32

Pretože nebudem hovoriť že ma napadol ovčiak ked to bol pit. A na mojej strane je jedno či mam jazvečíka alebo ovčiaka moji sa netlču ani s cudzími ani s tými, ktorých poznajú. Preto hovorim že záleží od majiteľa...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rybicka » 10. Sep 2007, 7:32

Nils, ved ja sa nedam, ale nastastie na nas este policiu nevolal nikto, len nas sama raz zastavila-ked mala moja 3 mesiace a bola po kolena :) bolo 8. hodin vecer, medzi panelakmi. Aj ked ma zastavili, tak som im videla na ociach, ze sa na stendo pozeraju so strachom :lol: ked som videla ich strach, nechcela som rypat, nechala som to tak, pritakala som a odisli. teraz voditko riesim tak, ze ma na krku male voditko-ocko- a ja ho nedrzim. Ak by ma niekto zastavil, ze nema voditko, tak by som mohla povedat, ze ma a ze v zakone sa nepise, ze ja ho musim drzat-proste by som sa urobila uplne pitomou...a nahubok neriesim, nie je nebezpecna-nema ziadny zaznam o nebezpecnosti-nemu mat nahubok....neprovokujem ludi, ale ked ju chcem vybehat, tak ju nedrzim..a co sa tyka starych paniciek, tak ked mam svoj den tak si neberiem servitky a poviem im veci, ktore si za ramcek nedavaju.... 8) :)
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzupes » 10. Sep 2007, 10:12

...alebo - máte pravdu - toto plemeno bolo špeciálne vyšľachtené na zabíjanie bosoriek - takže vaše obavy sú namieste!!!


tak toto je perfektne! to určite využijem. dik! :D
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod rybicka » 10. Sep 2007, 10:53

Nils, to bolo trefne, no moja ked vyskoci na zadne, tak je nad moju hlavu, mala by som to niekedy ukazat nejakej teticke, ktora si zacne stazovat, ked nas uvidi :lol: :lol: :lol:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Tula » 10. Sep 2007, 16:01

rybička asi si zabudla,že každý pes, ktorý je vonku na sídlisku by mal mat nahubok a byt na voditku to by mal vediet každý chovatel nie?
Tula
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 10. Sep 2007, 12:47

Poslaťod rUM^pEL » 10. Sep 2007, 16:27

Tula píše:rybička asi si zabudla,že každý pes, ktorý je vonku na sídlisku by mal mat nahubok a byt na voditku to by mal vediet každý chovatel nie?


presne...to isto aj pudel jork jazvecik a podobne ktorym chyba zakaldny vycvik a ohrozuju spolocnost...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Tula » 10. Sep 2007, 16:40

presne tak rumpel ved to su tiež psi a nie su žiadna vynimka no nie?
Tula
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 10. Sep 2007, 12:47

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia