ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod ivaz » 1. Nov 2007, 22:34

tak ja som sa kvoli tomu prestahovala na okraj BA, kde su uz len obrovske polia a tak bratislavske venciace plochy nevyuzivame :-)
...repr^zent píše:Ale v noci, v noci je mesto nase! :lol:
No problemo. 8)

svata pravda :D najlepsie sa venci v noci, nikde nikoho, ziadne ustrachane panicky s vrestajucimi yorkami :wink: Aj ked je mozne sa im moze nepacit to, ze mam vacsinou psiska na volno.
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Vlciacka » 1. Nov 2007, 22:34

...repr^zent píše:Noo, cez den treba davat bacha na mestskych policajtov aj na inych psov, ale vacsinu z okolia uz pozname.
Ale v noci, v noci je mesto nase! :lol:
No problemo. 8)



Asi aj ja budem chodit s hafanom po veceroch lebo dnes ludia na moju Tammi kukali ako keby ich sla zozrat ... pritom som ju mala na voditku a isla mi tesne popri nohe ... tak vsetky decka na ruky brali a na druhu stranu cesty prechdzali :lol: Maju dost skreslene predstavy o bullterierovi
Vlciacka
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 16. Okt 2007, 14:32

Poslaťod Kaca » 1. Nov 2007, 23:50

Vlciacka píše:[Maju dost skreslene predstavy o bullterierovi

A co sa cudujes, pri tej medialnej kampani, ktora tu je...<
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod emor » 1. Nov 2007, 23:51

:roll: treba spravit lepciu.. ANTIkampan.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Kaca » 1. Nov 2007, 23:59

Nojo, kedysi sme chodili robit osvetu na skoly. Robim doteraz "osvetu", ked idem s niektorymi psami po ulici. Ale mas niekoho v mediach, kto by mohol ludom vysvetlit, ze bulici nie su zabijaci ludi ale maximalne inych psov?
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod ...repr^zent » 2. Nov 2007, 0:19

Vlciacka vsetko je relativne. Dnes mi pani v cukrarni, co nam cele leto predavala zmrzlinu povedala:
"Boze ten vyrastol a ako sa uz prisne na mna pozera!"
Ked som jej povedal, ze sa pozera co najpokornejsie, lebo dufa, ze nieco vysomruje (moc mu to tam vonalo), tak obisla pult a prisla ho pohladit. Krmit ho nik nesmie, to by len zacalo "obtazovanie." :twisted:
A uz vie, ze to co videla nebol prisny pohlad 9 mes. pita, ale žobravy pohlad decka. :lol:
Niektorym ludom vsak nevysvetlis, bud neni kedy, alebo neni ako, lebo oni nechcu, lebo oni vedia a na takych srat. :wink:
Ani moje chlpate decko po nich nekukne, ked ich miname na chodniku, aj on ich uz pozna. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 2. Nov 2007, 0:55

Zolo píše:Včera som bol zhodou okolností v BA a keď som videl to množstvo "venčiacich" sa psov, pochopil som pocity ľudí, ktorí psov zrovna nemusia... Musí to byť pre nich frustrujúce a začínam chápať pocity ich zúrivých výbuchov. Bola to sila aj pre mňa, majiteľa psa...
ak to nie je tajomstvo, v ktorej casti BA si bol? Niekde je to zufalejsie, inde menej.

Ja len tolko...vdaka par skusenostiam v mojom kratkom zivote :) viac verim velkym psom ako malym. Male plemena maju smolu, ze sa vacsinou dostavaju do ruk ludom, ktori sa naopak boja velkych psov a tak sa pri stretnuti aj spravaju. A podla spravania panicka reaguje pes a mame zacarovany kruh. Takym ludom nevysvetlis. Rovnako nevysvetlis nepsickarom.
Pri malych psoch a nepsickaroch si viem celkom slusne poradit. Moja sestra (teda jej muz, lebo ona by to fyzicky nedokazala) napr. pri malych psoch obcas pouzije nasledovne...ak si panicek maleho psa pri strete s rr psika urychlene berie na ruky a oblukom sa ich snazi obist, jej muz berie ich 3 rocneho pomerne velkeho psa na ruky a nahadzuje vyraz podobny tomu s tym malym. Hned ked sa minu dava psa dole so slovami "neboj sa, on ti neublizi" tak aby to aj majitel maleho psa pocul...vznikaju celkom komicke situacie :lol:

Ja sa vsak v poslednej dobe strtavam s inym...a neviem co s tym...cudzi pes na dialku dava signal, ze kamosi nebudu s tym mojim, hoci ten trepe chvostom odusu a snazi sa dat najavo, ze kamarati. No napriek vyslovene vystraznemu postoju sa majitel rozhodne k nam priblizit, v lepsom pripade na voditku, v horsom na volno...a ked sa spusti vrcanie, tak v nemom uzase ostane stat, ze co to...odvolanie vlastneho psa hranici s rizikom, ze sa mu zakusne zozadu (co sa bohuzial takmer uz raz stalo a odvtedy je menej dovercivy voci urcitemu plemenu), nechat ho tam hranizi s tym, ze sa pobiju aj tak. ...mam psa, ktori ak moze, z konfliktu vycuva, no na druhu strane sa mu to uz parkrat nevyplatilo a odvtedy mam pocit, ze 2x rozmysla, ci zostat alebo vycuvat...minule ma dokonca pani poprosila, aby som odvolala jej psa, ze on je hravy, za mnou pojde, lebo ju neposluchne a boji sa, aby neskocil do mojho (situacia bola, ze moj pes stal ako socha a ten druhu ho onuchaval, tocil sa okolo neho a vrcal, vekovo cca rovnako stary)...nastastie viem, ze v momente ako sa druhy pes otoci na odchod, moj sa poberie opacnym smerom do bezpecia...takze som si volala na hru cudzieho psa, aby sa nic nestalo...odlovila ho a panicka si ho odvliekla na obojku o par metrov dalej, kde ho opat pustila a on sa opat zacal zakradat k nam...radsej sme sli prec.
Tak to zhrniem, vie mi niekto poradit, co robit v situacii, ked druhy pes zjavne nechce vycuvat, zjavne sa mu nepaci moj, aj ked sa este trma nespustila a panicek druheho je paralizovany? V poslednej dobe takychto "partakov" totiz stetavam pomerne casto a to moje hrave tela uz jednu zlu skusenost ma a nerada by som dalsiu.
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Van » 2. Nov 2007, 1:00

ivaz píše:
...repr^zent píše:Ale v noci, v noci je mesto nase! :lol:
No problemo. 8)

svata pravda :D najlepsie sa venci v noci, ....
a v dazdi ;-) to tiez takmer nikoho nestretnes a ked, tak len "normalnych" psickarov...idealne v dazdi v lese...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Kaca » 2. Nov 2007, 1:03

psa za seba a druheho odohnat, zastrasit, eventualne zozrat :)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Van » 2. Nov 2007, 1:08

Kaca píše:psa za seba a druheho odohnat, zastrasit, eventualne zozrat :)
tak tuto teoriu poznam, v praxi sa mi to bohuzial nie celkom dari...najma ak ten druhy pes citi podporu svojho panicka vo svojim konani, kedze ten nic v lepsom pripade nerobi a v horsom som za zlu ja a moj pes...
Naposledy upravil Van dňa 2. Nov 2007, 1:11, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod emor » 2. Nov 2007, 1:08

vyzvat majitela cudzieho obtazujuceho psa aby si odvidol. upozornit ho ze tomu jej psovi mozes ublizit. v zaujme ochrany svojho psa.

pes je pravne - vec. v slovenskom prave je ochrana vlastnictva chranenym zaujmom.. zabezpecenie ochrany chranenho zaujmu je v sulade s pravom. v pripade ze dojde k ohrozeniu chranenho zaujmu - moze sa pouzit prostriedok a konanie aj takeho charakteru - ktore by za okolnosti kedy nedochadza ku ochrane pravom chranenho zaujmu boli povazovane za porusenie zakona.

v skratke . kludne mozes nakopat cudzieho psa do zadku alebo hocikam inam ak si jeho majitel nedava na svoju "vec" pozor a jeho " vec" ojrozuje tvoju "vec".

tebou popisany problem je v kazdom pripade prieser jak howado.. a je tazko riesitelny. mozno vhodny natlak, uskok,finta alebo cokolvek ine pomoze . no vseobecny navod neexistuje. v skutocnosti 95% psov sa pokaka ked na nich clovek suverenne zhukne a da im pocitit ze mozu dostat na banjo. problem je ked sa stretneme s tymi 5%

ale Van .. mat oci na stopkach a zavcasu predvidat mozne problemy je podla mna najlepsim riesenim. zatial sa mi nestal problem ktory popisujes a dopadol by zle. nadruhej strane poznam typy co maju taketo problemy pomaly denno-denne. takze nieco na tom bude.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Van » 2. Nov 2007, 1:17

emor píše:ale Van .. mat oci na stopkach a zavcasu predvidat mozne problemy je podla mna najlepsim riesenim. zatial sa mi nestal problem ktory popisujes a dopadol by zle. nadruhej strane poznam typy co maju taketo problemy pomaly denno-denne. takze nieco na tom bude.
o to sa snazim, len ako uz niekde pisal Zolo tusim...ak nejdeme do lesa a chceme len kratke vencenie niekde v parku, je to dost maly priestor na to, aby si sa vyhol uplne problemom, najma ak ty aj predvidas, psa si zavolas, pripnes, pripadne odchadzas a doruti sa k tebe ten druhy pes, vela nenarobis...a majitel psa sa tvari, ved je vsetko ok, ved ho vidi, nevadi ze 20metrov od neho a najma vela majitelov konfliktnych psov si to neuvedomuje, maju pocit, ze to vzdy druhy pes je na vide alebo dokonca, ze to je uplne v pohode. Tu mozes predvidat kolko chces, velmi si nevyberies. Ja sa snazim chodit za mesto, kedykolvek sa len da, no neda sa vzdy.
Mame tu rr, ma ccca 1,5 roka, ale je tak drzi ku vsetkym psom, ze az...a majitel sa len ticho usmieva, este ked vidi, ze psi su zapnuty a jezia sa, tak namiesto toho, aby odisiel, toho svojho pusti, ze ved nech sa zoznamia...kazdy sa im vyhyba, ale majitel nechape. Ja viem, ze s ludskou hlupostou si neporadim, len ma to stve a tu bola prilezitost sa vyzalovat :D
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod emor » 2. Nov 2007, 1:25

kup si atrapu pistole 9mm s poplasnym nabojom. ked stretnes toho pana . tak na neho zavolaj nech si odvedie psa. ked nie . vytiahni pistol a ukaz muju. preventivne vystrel do luftu a potom nou namier na psa. ked toto nezaucinkuje tak potom sa zober a utekaj kade lahsie. ale ja by som to takto zrealizoval. uvidis reakciu toho majitela.

potom mu este pripomen ze ci pozna pravny system SR. a kludne mu oznam ze budes od neho sudne ziadat nahradu skody sposobenu ohrozenim tvojho chraneneho zaujmu. :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Zolo » 2. Nov 2007, 8:23

emor píše:kup si atrapu pistole 9mm s poplasnym nabojom. ked stretnes toho pana . tak na neho zavolaj nech si odvedie psa. ked nie . vytiahni pistol a ukaz muju. preventivne vystrel do luftu a potom nou namier na psa. ked toto nezaucinkuje tak potom sa zober a utekaj kade lahsie. ale ja by som to takto zrealizoval. uvidis reakciu toho majitela.

potom mu este pripomen ze ci pozna pravny system SR. a kludne mu oznam ze budes od neho sudne ziadat nahradu skody sposobenu ohrozenim tvojho chraneneho zaujmu. :wink:


:shock: ... takoj ši še ošalil? :roll: Aj on môže mať pištoľ. Rýchlejšiu... A potom sú ti tie tvoje kročkavé nôžky na dve veci :mrgreen: . Ale to sa už vlastne ani nedozvieš... :lol:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod emor » 2. Nov 2007, 8:54

8) tak je dobre sa ozbrojit romskou protipsou zbranou cislo jeden a spravit si v nejakej romackej osade napr. - Chminanske jakubovany, rychlokurz zaobchadzania. pre nezasvatenych lieskova palica a na konci spagatom pevne pripevneny dost dlky a na chrbte zubovany noz. s tym chodit vencit psika. v pripade ríčbeka ho kludne pouzit. v pripade ze vyfasuje dobre do lavoboku. bude mat jeho socialne inteligentny majitel pauzu od vecenia a podobnej zabavy aspon nejaky tyzden a mozno aj na nejakych par mesiacov kym kupi druheho a dorastie mu:-_D :twisted:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia