ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Nils » 5. Okt 2007, 8:39

satisfakčný darček - každý deň stretneš aspoň jedného xxxxxxx, ktorý sa ťa pokúsi nasrať. ty si ho stretol večer a pod parou...(ešteže si mu jednu pribil, teším sa s tebou/ :twisted:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fraga » 5. Okt 2007, 8:57

Nils myslím si to isté! :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Kaca » 5. Okt 2007, 9:33

Dufam, ze raz bude aj u nas moznost takychto uchylov (lebo nic ine to nie je) zatvarat a na dlhu dobu! Kto dokaze ublizit tvorovi, ktory sa nedokaze branit (btw, to video som ani nepozerala; nemam na to nervy), ci je to zviera alebo clovek, zasluzi si najprisnejsi trest. Ja som kedysi vzdy vyzvala gaunerikov, nech si to skusia so mnou, ked som vdela nejakeho idiota, co tlcie svoju zenu alebo decko... Akosi sa skoro nikdy nikdo nenasiel - a tych par sialencov to olutovalo...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod rUM^pEL » 5. Okt 2007, 14:45

este ze si mi pribil blbcovi... :x :!:
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Anja » 7. Okt 2007, 14:42

rUM^pEL píše:a teraz mi povedzte ci je zly pes alebo clovek
http://www.bleskovky.sk/cl/10/175403/VI ... hl=umlatil

:shock: :cry: :shock: :cry: :x :x :x

videl som len dve sekundy a uz som musel vypnut... :!:


Asi sa k tomu vraciam neskoro ale je mi z toho zle!!!!! ako možu taketo beštie behat ešte po svete!!!! hlavne že všetci sa idu posrat ked nejaky pes pohryzie človeka!!!! ale pričina toho už nikoho nezaujima!!!!! hlavne že sa tu všetci hadaju kto ma ake bojove a nebezpečne plemeno!!!! nebezpečni su LEN LUDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod Kaca » 7. Okt 2007, 20:44

Anja píše:! nebezpečni su LEN LUDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

clovek je jediny dravec, ktory zabija pre potesenie... :(
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Vlciacka » 20. Okt 2007, 22:33

Kaca píše:
Anja píše:! nebezpečni su LEN LUDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

clovek je jediny dravec, ktory zabija pre potesenie... :(


Mas pravdu a preto je moja oblubena veta : cim viac ludi spoznavam tym mam radsej svojho psa :)
Vlciacka
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 16. Okt 2007, 14:32

Poslaťod Fraga » 21. Okt 2007, 14:10

Leila???? :D:D:D
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Ares » 31. Okt 2007, 20:37

necital som to cele,ale asi kazdy ma taku skusenost. ja mam dokonca golden retrievra a este ked bol ako steniatko cca 8mesiacov okrikovali nas babky v petrzalke,ze preco ho mam na travniku na volno,ze sa ho boja a mam si ho uviazat. netusili,ze sa uci canisterapiu a mozno prave k nim za par rokov pride a bude to ich jediny kamarat v ich nedajboze chorobe! nevzdelancov je plno a dajte hlupemu cloveku moc,zneuzije ju najradsej na robenie zla. nie,aby ludia podporovali to,ze niekto ma rad zvieratka,nevysedava doma ako drviva vacsina ml.ludi,ale este urobi napriek a hlada problem tak kde nie je.
Obrázok užívateľa
Ares
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 28. Okt 2007, 17:19
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Zolo » 31. Okt 2007, 21:44

Včera som bol zhodou okolností v BA a keď som videl to množstvo "venčiacich" sa psov, pochopil som pocity ľudí, ktorí psov zrovna nemusia... Musí to byť pre nich frustrujúce a začínam chápať pocity ich zúrivých výbuchov. Bola to sila aj pre mňa, majiteľa psa...
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Ares » 1. Nov 2007, 0:44

ZOLO: treba si k tomu este uvedomit kolko byva v Ba milovnikov zvierat na danu oblast (ako si videl vela) a kolko zelene kde bolo mozne vencit psa ubudlo,avsak zvieratka zostali. Ak mas psa ako pises,iste vies,ze pes sa doziva cca 12rokov (+ , - par rokov) a kedze v Ba v poslednej dobe nastal stavebny booom,jednoducho nejde zrusit,zabit,zjest,vyhodit svojich milacikov na zaklade vystavby domov. Vystavbou samozrejme ubudli aj zelene plochy a pre psickarov je vyhradene cim dalej tym mensie uzemie na vencenie a tymto by si sa nemal potom cudovat velkemu poctu psickarov na jednom mieste ak chapes tuto situaciu. Priklad: momentalne je jedno pekne miesto na vencenie v Ba-Petrzalke pri Chorvatskom ramene. Chodi tam vela psickarov kde by si sa tak isto cudoval kolko moze byt na jednom mieste psov (je tam volny vybeh psov-jeden z mala).Teraz prekvapenie: je tam uz naplanovana vystavba,ktora zastava celu tuto oblast kde uz volny vybeh samozrejme nebude a tak isto ubudne zelene,avsak psikovia nam zostanu(tak je to v celej BA kam si prisiel a videl si).Psa mam uz dlhu dobu a ludom az tak markantne nevadilo,ze mame psikov,vseobecne. Toto nastalo potom ako sa zacalo medializovat,ze by mal byt pes pri venceni uviazany a nemoze volne behat(co je to potom za vencenie).Treba vsak ist hlbsie do podstaty tohoto problemu,ktory ako som uz spominal nastal tym,ze postupne ubudalo zelene a psickari sa zacali koncentrovat tam kde ta zelen este nejaka ostala. Nato ludom zacalo vadit,ze je na jednom mieste vela psov a uz to bolo...Iste je neprijemne a vadilo by to aj mne ak by sa moje dieta malo hrat na mieste kde sa venci pes a nezodpovedny psickar sa nestara o to,aby pozbieral to co pes po sebe necha.Problem je kam ma psickar ist ak chce vyvencit svojho psa. Su moznosti ako toto minimalizovat: prestahovat sa na dedinu,predat psa,nechodit s nim von resp. len v noci atd. Nechcem sa tu rozpisovat i ked by sa dalo o tom pisat letánie a uz sa o tom popisalo vela,ale symbiozu medzi psickarmi a "nepsickarmi" musia najst len ludia triezvou a trpezlivou komunikaciou s kompromismi. Iste to takto,alebo podobne chapes aj ty a preto netreba byt prekvapeny ak aj nabuduce uvidis v meste s minimum zelenou to,ze prave na tom mieste je koncentracie tych co k tej zeleni a prirode patria. Neda sa pokazde ked ide niekto vencit psa ist za Bratislavu (na mieto kde sa psik moze v klude a volne vybehat i ked aj to je riziko,kedze je pes s clovekom hned v polovnom revire kde tiez pes nemoze byt pespusteny,ale to je ina tema) trebars 3krat denne.Verim,ze toto nezoberies v zlom a pochopis v akej situacii su ludia so svojimi milacikmi v Ba. Pozdravujem Ta -Peťo-
Obrázok užívateľa
Ares
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 28. Okt 2007, 17:19
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Zolo » 1. Nov 2007, 1:26

Nie Peťo, ja to, čo si napísal sa nesnažím chápať zle. Len ma realita zaskočila a prekvapila. Nikdy som si to takto neuvedomoval. Keď v podsate celé venčenie a celý pohyb psa je na vodítku, v lepšom prípade na flexke. Keď musíš mať oči na stopkách, čo sa môže stať. Keď ťa majiteľ psa zdiaľky upozorňuje, že jeho pes sa bije, keď..... keď to po troch minútach jednoducho vzdáš a ideš domov. Keď cestou domov na detskom pieskovisku vidíš v tesnom závese "venčiť" sa 5 psov, keď sa vlastne nemáš ani kam pohnúť. Potom ťa napadne, že Amerika je vlastne už nás, už konzumná spoločnosť dorazila k našim dverám. Divní, akoby umelí štvornožci tak vzdialení spôsobom svojho života psom. A do toho "nemilovníci" psov so svojimi prejavmi. No neviem, nikdy som si to neuvedomil, ale ja, hoci ma psi od detstva sprevádzajú, až by som sa mal ocitnúť v takejto situácii, asi by som psa kvôli nemu samotnému radšej nemal. A to teraz nehovorím o menších psoch, väčšina sú to pekné kúsky a prevažne "športového charakteru. Chápem aj túžbu ľudí po kuse prírody, po.... ako nálepku za frustráciu z prostredia a životný štýl, ale za akú cenu? Neviem, jednoducho ma tá situácia zaskočila, nikdy som to takto doteraz nevidel.
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Kaca » 1. Nov 2007, 10:12

Ares: Velmi pekne a pravdivo napisane. Ja osobne som to riesila odchodom z Bratislavy na dedinu. Tu mozem mat psov kolko chcem a nikto ma nekamenuje, ked s nimi idem von. Mozem pomahat inym zvieratam a takisto si nik netuka na celo (teda tukali by si, keby o tom vedeli, ale nevedia :D ). Ked idem von s celou svorkou a niekoho mame stretnut, naukladam si ich k sebe do sedu a ludia mozu v pohode prejst. Ale vacsinou nestretavame nikoho, iba v lete hubarov. Ved kto by sa tu chodil prechadzat do lesa alebo do pola, ze? Sice uz aj tu zacina zopar ludi psov vencit, ale este je to staqle velmi malo:( . A psickari medzi sebou zvycajne nemavaju problemy (az na vynimky, ale ved to je o cloveku).
Zolo: Nespomenul si v Tvojom rieseni problemu stahovanie. To bolo totiz to prve, co mi napadlo. Byvala som v Petrzalke a napriek tomu, ze som po svojich vtedy dvoch psoch (NO a koker) exkrementy zbierala, nikdy nepustila do blizkosti detskeho ihriska a podobne, dokonca som zbierala pouzite ihly a crepiny z rozbitych flias, nikdy som nemala klud. Hoci vtedy sa dalo este vencit bud s nahubkom alebo na voditku. Myslim, ze teraz uz je to aj - aj. Neviem. Uz dkoro 3 roky som mimo, z toho 1.5 na svojom, a je to omnoho lepsie. Aj ked do prace do Bratislavy dochadzam. Denne 3 hodiny...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 327
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod emor » 1. Nov 2007, 19:44

kto sce chovat psa ,nemoze sciet zit v beton-dzungle ala metropola. jednoduche logicke. nutne. aj ked sa vidi ze doteras to slo. vidi sa ze teras to uz pomaly nejde. bohuzial. nie len v BA sa da zit.
da sa aj pri Svidniku alebo Humennom. za jeden bratislavsky byt si tam moze zdatny obyvatel BA kupit rezidenciu s niekolkymi Ha pozemkov.. a moze si tam chovat avencit aj 200psov.

a ze sa nebude mat cim zivit.? aspon sa konecne niekto zamysli preco sa da uzivit v BA a preco sa neda niekde inde . trebars v okresoch Svidnik alebo medzilaborce. :-P

:wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod ...repr^zent » 1. Nov 2007, 21:35

Noo, cez den treba davat bacha na mestskych policajtov aj na inych psov, ale vacsinu z okolia uz pozname.
Ale v noci, v noci je mesto nase! :lol:
No problemo. 8)
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia