ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

ako sa branit

Poslaťod zuzupes » 3. Sep 2007, 6:40

Ahojte,
som zo vcera rozculena. Vencili sme psikov na velkej travnatej ploche a behali tam bez nahubkov a voditok. Asi stoji za spomenutie, ze to bol rotwik a bulterieri a este par malich psikov. Pekne sa hrali, vzdy byva pri nas kopu deti, ktore ucia psikov alebo sa s nimi hraju.

No potom prisla rozculena panicka s dvoma jourksirmi ze ti psi maju byt na voditku a mat nahubok pretoze su to bojove psi a ze zavola na nas policiu. Radsej sme sa spratali, nechceli sme mat zbytocne problemi. Ale ako sa voci takymto ludom branit? Viete daco poradit? alebo mate podobne skusenosti?
snazila som sa jej pekne vysvetlit ze rotwik je pracovne plemeno a bulik polovnicke ale darmo, ona furt svoje, ze su to zabijaci atd :(
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod rybicka » 3. Sep 2007, 12:32

zuzupes, tak v tomto by som potrebovala poradit aj ja, stretavam sa s tym stale. Mam 1/2 rocne steniatko IW. bohuzial uz teraz ma 70cm a je to "obrovska hnusna bestia" ako dost casto pocuvam a nech si ho laskavo drzim na voditku a nepustam ho k nim, lebo zavolaju policiu-vacsinou su to starsi ludia.....nie je to casto, ale obcas sa aj s tym stretavam. Nastastie pre nas pre vacsinu je to krasny pes. No ked sa stretnem s niecim hore popisanym mam chut im jednu vrazit. Najprv nech si o tom psovi nieco zistia a potom nech nadavaju....vcera sa mojej malej krasky bala jedna slecna, ktora mala pri sebe steniatko bigla, zobrala ho na ruky a utekala prec od nas...a to je moja este k tomu dost placha a k nikomu sa dobrovolne nepriblizuje....je nas takych viac, co mame s tymto problemy...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzupes » 4. Sep 2007, 7:25

vlkodav? vet to je krasny psik :D . Ja ked ho stretnem - u nas maju ties jedneho krasneho - tak na mna robi dojem ze je to taky vzneseny pes. vlastne preco nie, ved patri k chrtom.
Aj pred nami beru ludia psikov na ruky. A najviac neviem pochopit, ved ked som raz psickar tak mam rad vsetky psy a nie len tie male. no nie?
Tak musime len dufat, ze sa ludia uvedomia. Ale mam dojem ze budem dufat cely zivot :(
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod rybicka » 4. Sep 2007, 7:49

zuzupes, s tym nic nenarobis, kazdy clovek vnima kazdeho psa inak. Poviem ti, ja osobne mam pred plemenami ako mas ty respekt, ale nikdy v zivote som neodsudila akehokolvek psa, ak urobil nieco proti ludom, lebo za to si ti ludia vo velkom mnozstve pripadov mozu sami. Mam pred nimi respekt, to ano, nepoznam do podrobna tieto plemena a vzbudzuju respekt svojim vzhladom(aj moja pre vacsinu ludi vzbudzuje respekt :wink: ) bola som na vystave v BA v auguste a videla som jedno steniatko pitbulka, ako sa trasie od strachu z toho hluku a stresu tam vsade naokolo. Bolo mi ho luto...ano 2 dospeli sa tam aj pobili, ale to je cisto obraz majitelov....a aj z pudla je mozne vycivicit bojovnika, to si vela ludi neuvedomuje....ludia su rozny. Ked natrafis na ludi, co maju radi tvoje plemena, nie je o com, ked natrafis na zaujatych, mas smolu, tomu sa nevyhnes.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Fraga » 4. Sep 2007, 8:42

zuzupes ja mam jazvečíky a viem že nemám tigrov. Tak isto viem, že ked ho zakusne pit nema šancu! Napriek tomu velke psy neodsudzujem ak je majiteľ uvedomelý, tak jednoducho toho psa nenechá na voľno ak druhého psa nepozná, alebo ked nie tak pre istotu si radšej svojich po skúsenostiach s pitmi vezmem na ruky. Tiež som bola majiteľkou velkeho psa, napriek tomu som rešpektovala iných psíčkarov - ked sa moja blížila k nim, už som videla ako im oči vyliezali tak načo dráždiť zavolala, uviazala, prešli pustila a bol každý spokojný.
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod zuzupes » 4. Sep 2007, 8:46

rybicka,
mas pravdu, je to tak :D
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod rybicka » 4. Sep 2007, 10:28

Fraga lenze my rozpravame o inom. Aj ja to robim, ked vidim, ze niekto uz zdialky vyvaluje oci a snazi sa nam vyhnut, tak ju priviazem a ked prejdeme pustim. Neprovokujem, viem, ze nie kazdy to berie normalne....Ale tu ide o to, ze niektori ludia, nepoznajuc plemeno okamzite utocia, ze je to bestia-nikdy sa im nic nebude pacit. Bude na voditku-"preco nema nahubok???" bude na voditku a s nahubkom-"drzte si ho pevne, co ked by ma pokusal???" to je vsade a stale rovnake.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Fraga » 4. Sep 2007, 10:41

Rybička aj keď hovoríte o inom, výsledok je stále ten istý - ako si napísala stále je zle. Ja som písala presne o tom istom. Problém je v tom, že niektorí ľudia sa už poučili a preto tak reagujú, iní len aby sa nepovedalo (xxxxx o tom vedia) ale pre istotu sa pridajú medzi rýpajúcich a iným vadí už len to že pes je pes, alebo potrebujú rýpať. Len škoda, že potom na to doplácame my (ja, ty, zuzupes) kvôli ľuďom, ktorí toto nerešpektujú, resp. nerešpektovali a preto vznikol na tieto plemena typu pit, resp. velke plemená názor, ktorý prevláda: zlé psy, bojové, nevychované, zabíjači. Niekto povie, že jazvečík je útočný ja sa mu ani nečujujem keď sa k nemu privalí obor minimálne 20x tak velký ako je on sám, tak útočí zo strachu a hned je mela. Ja neodsudzujem tieto psy ako molossy alebo pitov, mne sa pačia a neprekažajú, ale keby bolo viac uvedomelých psíčkarov a radšej toho psa priviazali, kým príde k potýčke a zase k tvrdeniu "aka ohava, chyte držte si toho psa a podobne". Ak sa psy poznajú, nie je problém mať všetky na volno nech sa hrajú... Ale viac krat som sa stretla skôr s tým pozor na to lebo ja mam pita... Ale všetko zavisí hlavne od majiteľa...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod zuzupes » 4. Sep 2007, 12:13

veru je tak, pes je na obraz svojho pana a vzdy moze majitel za to co sa udeje. Pretoze ak viem,ze mam agresivneho alebo dominantneho psa ktory vyhladava bitky(chvalabohu nasa taka nie je) tak ho mam na voditku popripade s nahubkom. Je pravda ze nezodpovedni majitelia psov nam ostatnym kazia povest. A pritom psickovia za nic nemozu :D Mimochodom ta nasa chodi na voditku ked ideme na prechadzku, nie na volno - naco si robit konflikty s ostatnimi ludmi a policiou. Ale kazdy den ju davam vybehat a vynahanat s kamosmi.
pozor na to lebo ja mam pita...
hej, aj takych poznam.ty si asi daco kompenzuju psom. je to smutne :(
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Fraga » 4. Sep 2007, 13:07

tak tak :D
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Tara » 4. Sep 2007, 14:00

Caute, ja mam berneaka a uz parkrat som sa s tym stretla. Stretavam roznych ludi, tych co si ho chcu pohladkat, ale na druhej strane stretavam aj tych, co mi povedia, ze je to hnusny pes a skovavaju svoje deti za seba, pritom idem cca 3 metre od nich a pes kraca poslusne pri nohe.
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod Tiga » 4. Sep 2007, 14:28

Ahojte......dlho som tu nebola...nakolko ja som mala cely život tento problem ako vy......a akosi ma nevedeli pochopiť....majitelia yorkov......teraz som majitelka dvoch krasnych argentinskych dog.....poradiť?....ludia su rôzny a nikomu sa neda vyhovieť....keby ste prišli na Dlhe Diely tak je to tu posiate yorkami......už sa mi o nich aj sniva......na volno pusteneeeee....uštekaneeee.......a ja mam psov na voditku s košikom a ešte na vas majitelia pozeraju ako na vrahov......Offka.....dufam,že si ma pamataš....dik za vetoša.....
Tiga
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 4. Sep 2007, 14:18

Poslaťod Fraga » 4. Sep 2007, 14:33

jeeej jeeeej argentííííny :D aj ja poznam argentínu džentlmena krasny hafík :D ja zase yorkov nemusim ale zato im nehovorim nechutný, či ošklivý pes. Celkovo z malých psov sa mi pačia akurat jazvece. A sem tam nejaký iný malý načančaný krasavec :D Ja som mala briarda a tiež sa všetci vyhýbali oblúkom aspoň sme mali ulicu pre seba :D ale keďže mala kamoška jazvečíka a chodili sme spolu von, často sme počúvali aha: veľký a malý pes :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rybicka » 5. Sep 2007, 6:53

no prave, toto ja neznasam, urevane male psy si lietaju na volno a nikoho netrapi, ze prave ony si schopne skorej uhryznut-od strachu-nez velky pes....ale to nikomu nevysvetlite, ked to nechce pochopit....proste maly pes je neskodny, velky pes je nebezpecna bestia. Ja male plemena psov vobec nemusim, lebo su to urevani krpci, ktori na seba stale musia upozornovat a to pisklave stekanie mi lezie na nervy. Radsej pocuvaj mohutne blaf od obra, nez toto... :lol:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzupes » 5. Sep 2007, 7:34

Tiga,
aj u Vas je mnoztvo jorkov? aj u nas. a to roznych (majitelia o nich tvrdia ze su cistokrvny bez PP , ale asi tazko bo su to rozne hybridy) a tiez som toho nazoru ze maly kusne skor ako velky. ved aj statistiky to tvrdia.ale netvrdim ze mali psi su zli alebo take cosi.mame kopu znamich co maju malich psikov a su super(ale je pravda ze majitelia ich neberu na ruky pred a tak nie su ani ustekany).
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron