ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Nils » 24. Sep 2007, 0:58

Rumpel, hovorím o tom, čo som zažil. Iste, že motorka slúži na jazdenie a nie na výstavu vo vitríne... Ja sa však tiež nešpacírujem po hlavnej ceste a nerobím tam kotrmelce a mlynské kolesá. Ak však jazdec pri obchádzaní na poľnej ceste alebo priamo na lúke nepribrzdí a jezdí v bezprostrednej blízkosti - to nie je v poriadku :!: Pomaly už nenájdem miesto, kde by ma doprava neohrozovala - nuž - asi začnem so psom chodiť do jaskyne, či na Tatranské štíty... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rUM^pEL » 24. Sep 2007, 6:31

Nils píše:Ak však jazdec pri obchádzaní na poľnej ceste alebo priamo na lúke nepribrzdí a jezdí v bezprostrednej blízkosti


to je ine...o tom som hovoril ze ak vidim ze "aha ludia(so psom)" a nespomali tak si ten kopanec zasluzi...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Fraga » 24. Sep 2007, 7:24

Diiiky Nils :-)

ano zaslužili by si a nie jeden ... :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod rybicka » 24. Sep 2007, 12:09

tak s motorkami mame skusenosti aj my, je to strasne....ked pocujem, ze sa blizi motorka, zatinam celu ruku, aby som moju udrzala, lebo vzdy sa prehrmia, ako idioti a moja lieta okolo mna ako sialena a mam problem ju ukludnit. :x
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod dana » 24. Sep 2007, 16:40

mojho psa kusol krizenec bullika a stafforda ci co to je... proste s aod nej zakuslka a nechcela pustit.... od vtedy ked vidim takeho psa idem opbrovskym oblukom a moju si beriem na voditko,no neodsudzujem ani panov ani tieto psy... amm pred nimi vacsi respekt a radsej enriskujem...nestoji mi zdravie mojho psa za to ci je pan (a snasledne pes) normalny alebo nie... je to na panovi,videla som bullteriera pri 2 rocnom dievcatku,ktore po nom pomaly skakalo a tahalo ho az usi a male psy si s nim robili co chceli,ale nie kazdy je taky... a pan ktory si zaobstara takeho spa nei vzdy odhadne vychodvu... preto by si mali ludia vstupit do svedomia a nie vyvysovat sa na pscoh...
dana
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 12. Aug 2005, 11:57

Poslaťod rUM^pEL » 4. Okt 2007, 11:37

ideme si po ulici...samozrejme ze na snure...zrazu z poza rohu dospely boxer-suka s tym ze cela natesena ze konecne vidi neakeho psa..tak od radosti vyskakuje toto tamto...a z poza toho isteho rohu teraz uz pre zmenu sukin syn s vreskotom ze "ku mne ku mne" na boxera...a nasledne s vreskotom aj na mna...ja viem priviazane stena je nebzpecnejsie ako volne pobehujuci dospely boxer(nie jorksir civava pinc)...
skoncilo to vyhrazkami typu "sak ty dostanes na picu ked enbudes s tym bastardom..." este chvila a asi by som tu snuru odopol a privizal mu ju o vajca...esteze som taky cholerik :lol:
slusne som mu ukazal branu kde byvam nech si ma tu pride pockat...zatial som sa nedockal...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Kaca » 4. Okt 2007, 11:59

nuz, je to hlavne o ludoch. Ked su ludia hlupi, nepomoze nic, len lutovat ich psov... Ja inak poznam kopu vselijakych bulikov, s ktorymi sa moji psi v pohode hraju. Iste, poznam aj pripady, kedy majitel bez kosika a voditka nevyjde na ulicu. Chvalabohu, poznam tusim len zodpovednych psickarov (osobne). Ti druhi... no, co mam povedat chlapovi, ktory venci svojho psa v detskom pieskovisku??? Ked som sa mu snazila dohovorit, vypocula som si, co vsetko som ;)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod zuzupes » 4. Okt 2007, 12:18

Kaca,
ja som tiez dostala poriadne vynadane typu: co si to dovolujes soplana( a to nemam 15rokov), nebud drza, bla bla bla a ja som len jednemu panovi pekne povedala aby si zobral po svojom psikovi hovienka s pred nasho domu, ze mu aj sacok dam ak si zabudol doma. a on somar stary hned na mna takto a ani to nezobral.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 12:28

zuzupes píše:Kaca,
ja som tiez dostala poriadne vynadane typu: co si to dovolujes soplana( a to nemam 15rokov), nebud drza, bla bla bla a ja som len jednemu panovi pekne povedala aby si zobral po svojom psikovi hovienka s pred nasho domu, ze mu aj sacok dam ak si zabudol doma. a on somar stary hned na mna takto a ani to nezobral.


ludia su ludia. 8)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 12:31

Rumpel, včera večer sme boli so psom vonku cca 21:00 a keď sme sa vracali/pes na vodidle/ ak sa od skupinky vyrútil na nášho mini yorkšír - fena. Najprv opatrne oňuchala a keď náš začal krútiť chvostom - drapla ho do slabiny - útok za útokom, slečna, ktorá psa mala sa ho bála aj odtiahnuť - takže moja priateľka nohou "odsunula" čokla. Vtedy však už náš junior - zjavne nasratý po krpcovi sekol, takže ten sa bleskovo pratal. Vysvetlil som slečne, že ak svojho čokla nevychová, môže sa to raz skončiť tým, že bude mať k dispozícii dva kusy... Vraj jej sa to nestane. Povedal som - "uvidíme..."



...vieš ako sa hovorí - nikto učený z neba nespadol, ale :roll: blbcov akokeby zhadzovali...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 12:36

img
Naposledy upravil Nils dňa 4. Okt 2007, 12:40, celkovo upravené 1
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 12:38

...
Naposledy upravil Nils dňa 4. Okt 2007, 12:40, celkovo upravené 1
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 12:39

Rumpel, ešte aktuálne foto nášho drobca...
Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Ivka » 4. Okt 2007, 12:50

asi sa do mna pustia vsetci majitelia mensich plemien, ale velkym problemom a casto aj dovodom potyciek je skutocnost, ze maly pes je na volno, lebo vsak on je malicky a neskodny a pusti sa do velkeho. u nas v okoli je velmi malo psickarov, ktori maju malych yorkov, maltezakov a pod. uviazanych. vacsina je na volno. mne sa casto stava, ze idem so svojim psom (weimarom) na voditku a "vyruti" sa dvojica yorkov so zurivim stekotom na mojho psa, ktory si ich vobec nevsima, este sa im uhyba a taha sa prec. je mozno len otazka casu, kedy dojde k niecomu a ak spravne predpokladam bude na vine moj pes. samozrejme aj toto je o ludoch, teda majiteloch psov, ale este som nepocula stazovat sa majitela psa vacsieho alebo "bojoveho" plemena, skor sa stazuju majitelia mensich psov a casto ich spravanie je dovodom problemu.
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 13:02

jasná vec. logika blbcov: malý=neškodný. Ja do takýchto psov pri útoku kopem. Výhodou je, že pozornosť sa sústredí na mňa... :twisted:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia