ako sa branit

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Nils » 2. Nov 2007, 9:55

emor píše:kup si atrapu pistole 9mm s poplasnym nabojom. ked stretnes toho pana . tak na neho zavolaj nech si odvedie psa. ked nie . vytiahni pistol a ukaz muju. preventivne vystrel do luftu a potom nou namier na psa. ked toto nezaucinkuje tak potom sa zober a utekaj kade lahsie. ale ja by som to takto zrealizoval. uvidis reakciu toho majitela.

potom mu este pripomen ze ci pozna pravny system SR. a kludne mu oznam ze budes od neho sudne ziadat nahradu skody sposobenu ohrozenim tvojho chraneneho zaujmu. :wink:


Malý princ emor. Vesmír je veľký a nie všade ľudia pochopia, prečo máš rád svoju líšku a prečo treba dodržiavať právny systém/ktorý má navyše pekné medzery... :?

kupovať, či vyťahovať nejaké atrapy alebo nebodaj skutočné zbrane ako preventívu ti pomôže k tomu, že sa ti pri najbližšej príležitosti niekto pomstí/ na tvojom psovi alebo aute a pod. /alebo budeš žiť v stálej obave, že sa tak stane/ - žijeme predsa na Slovensku...To poprvé. Po druhé - to si myslíš, že ľudia budú pravidelne venčiť s poplaš. či plyn. pištoľami?? Ak ti ide o nahnanie strachu a tvoj pes je cvičený - použi už radšej petardu. Na jebnutého majiteľa vyťahuj niečo len vtedy, keď už fakt niet inej cesty... Je mi jasné, že 50 kg ženička/azda som to Van neprehnal :lol: / nezvládne zdiaľky sa rútiace 40-50 kg Turbo, ktoré túži rafnúť. Ak takúto situáciu očakávaš alebo sa dokonca periodicky opakuje treba sa na vychádzku vybrať s niekým, kto je natoľko fyz./psych. zdatný, že reálne pomôže a nenarobí si pritom do nohavíc. A ušterdí psovi / majiteľovi výchovnú priúčku, aby nezabudol. Je to efektívnejšie ako mávanie atrapami. Jasné, že aj v takomto prípade ideš s kožou na trh... Je to o tom aký je ten "man on the oher side"... Už som tu viackrát písal o podobných zážitkoch a to o dosť dramatickejších a aj o tom aké mám skúsenosti s ich riešením . vždy je to však individuálne, takže nič všeobecne platné a účinné neexistuje. Stále čakám, že sa zomelie niečo na čo nebudem pripravený - a z toho mám obavy...
Na druhej strane emor sa stotožňujem s tým o čom si písal /a ja už na tomto fóre dávnejšie tiež/, že v prvom rade treba mať oči na stopkách - v snahe predísť blížiacemu sa problému... Tým sa dostávame k ďalšej téme, ktorý tu načrtol Zolo a tiež Peter. Kde venčiť bez problémov a bez obáv? Samozrejme je to len naivná rečnícka otázka. Vo veľkých sídelných aglomeráciách mestského typu - predovšetkým v ich centrách -priestor na venčenie/v pravom slova zmysle/ skutočne nie je. Parky a trávnaté plochy padajú jeden po druhom za obeť "veľkolepým" projektom bohatých a vplyvných investorov- a viacerí z radných pánov sa s plnými vreckami pod fúz usmievajú."Ekonomika" v tomto smere prevalcuje všetky TABU...Preto by zaobstaraniu psa v takýchto podmienkych skutočne mala predchádzať úvaha či sú na to reálne podmienky. Ale typické slovenské riešenie je v duchu - najprv dvakrát strihaj a potom sa škriab po hlave prečo si nemeral...nemôžeme všetci žiť len na dedine alebo periférii mesta a nemôžeme všetci mať rodinné domy s veľkou záhradou aj keby sme azda všetci chceli... :?

Vrátim sa k obľubenému Zolovmu klasikovi I. Kantovi - "späť k veciam samotným" - pravil. Takže čo robiť?? Čakať na pochopenie a podnecovať mests. poslancov, primátorov k riešeniu týchto problémov?? Treba skúsiť - ale vždy je to nakoniec o ľuďoch a niekedy o /jednom/ človeku... Čo dostanem za to, že zaplatím daň za psa, že ho vediem k tomu, aby neobťažoval okolie a nenarúšal spol.vzťahy v mieste bydliska, čo dotanem za to, že postupujem podľa VZN?? Tabule zákazu vodenia psov, úpravu VZN, zakazujúce vstup psov na tráv plochy označené ako verejné/naozaj :lol: :roll: / priestranstvá a odporúčanie aby som exkrementy hádzal do komunál. odpadu - teda, aby boli takto dôkladne hygienicky zabezpečené :lol: :lol: ...

Zolo, dávnejšie sme debatovali o úžasnom projekte vševedka MVDr. Tibora Bindasa - "aby pes nebol pre mesto des". Vtedy si mi poradil, že mám veľa možností ako "ofajčiť" predpisy pri venčení psa. Veď to, že nakoniec nezostáva nič iné, len zväčša ofajčovať... Tiež si mi kuloárne spomínal, že pani primátorová čosi chystá pre psíčkarov v Sásovej v BB. No tak blíži sa zima a na miestach kde by sa čosi spraviť dalo nájdeš črepy, drôty, zvyšky staveb materiálu, rozbité kolobežky, pet fľaše a mládež, ktoré sizo zvyškov europaliet urobila na asfalte táborák a opekajú si špekačky a večer sa trávnaté lochy menia na parkovisko pre autá, na ktoré sa dostávajú samozrejme po chodníkoch. Takže nie je nič nezvyčajné, že po chodníku pred a za domom pravidelne jazdia autá. Nech mi sem ešte niekto napíše niečo a nebezpečných psoch :idea:
:roll:
pám primátor nato čas pravda nemá, pretože večer ho pomerne čast stretávam ožratého ako na druhý - tretí poku odparkuje a odslalomuje po chodníku k svojmu vchodu...

jebem ja na takýchto "zástupcov ľudu"... :evil:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod luckyA » 8. Jan 2009, 20:35

csawte , ja mam doma bernaka a navise bivam na dedine kde ma jkazdy psa skrizeneho hadam aj z jezkom /nic proti krizencom/ale najviac ma stve ze ak si chcem psa pustit po dedine , nemozem iba kvoli tomu ze oni ich maju volne pustenych! a to niesu ani pri nich!
moj pes nikomu nikdy neublizilmale ties si po hlave skakat us nenecha-hlavne od vtedy ako ho cez leto napadol krizenec a roztrhol mu peru a natrhol ucho! a to len taq bez pricint! moj isiel pri nohe pekne sme sa prechadzali a v tom prisiel pes a len taq ho kusol ! max/tak s a vola moj pes/ sa branil a trosku ho chitil za kohutik, ahby ho trochu stlmil!-predsa sa nenecha tlct!a v tom vysiel jeho majitel z domu z cigaretkov v ruke a telefonom a zacal po mne vrieskat ze zavola policajtov ked neprestanem maxa -podla neho ,,to velke hovado" huskat proti jeho psovi!
to som ale ja nevidrzala a uslo mi par peknych slov!,,no ty kkt stary kto tu ma xxxxx psa pusteneho?" ehm , asi 55 rocnemu dedkovi /ja mam 13 pre porovnanie/ale poznate to -dedina tam sa kazdy vsetko dozvie a ja som teraz,, ta mala neslusna s tym hnusnym psom!!"
a ked trenujem-hadam nebudem cicit psa navoditku-vstci po mne hulakaju ze aby som si ho chitila lebo ze pohrizol psa! :D :D :D ja to vazne nechapem :D :D
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia