Pripustenie psika yorkshira

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Pripustenie psika yorkshira

Poslaťod mirki7 » 25. Aug 2007, 17:25

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s pripustenim psika, v akom veku je najvhodnejsie prvy krat, ako sa pohybuju ceny a vsetko okolo toho. Mam totiz yorkshira, je to moj prvy psik. Ma rok a v poslednej dobe je uz dost bujari a trpia tym vsetky moje plysove hracky z detstva. Nieze by mi to vadilo, len sme tak uvazovali ze by sme mu dopriali asi aj viac rozkose, len neviem ci je to zdrave ked je este taky mlady, nemam s tym naozaj ziadne skusenosti.Budem rada ak mi niekto skusenejsi poradi. Prajem pekny vikend.
mirki7
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 25. Aug 2007, 17:17

Re: Pripustenie psika yorkshira

Poslaťod Amaguk » 25. Aug 2007, 20:57

mirki7 píše:Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s pripustenim psika, v akom veku je najvhodnejsie prvy krat, ako sa pohybuju ceny a vsetko okolo toho. Mam totiz yorkshira, je to moj prvy psik. Ma rok a v poslednej dobe je uz dost bujari a trpia tym vsetky moje plysove hracky z detstva. Nieze by mi to vadilo, len sme tak uvazovali ze by sme mu dopriali asi aj viac rozkose, len neviem ci je to zdrave ked je este taky mlady, nemam s tym naozaj ziadne skusenosti.Budem rada ak mi niekto skusenejsi poradi. Prajem pekny vikend.


chces mnozit psov bez PP? blahozelam!!! :evil:
"bujare" spravanie tvojho nevyriesi jeho pripustenie, ba dokonca s tym nemusi mat ani nic spolocne.
radim: a) nastuduj si nieco o spravani psov
b) nemnoz!!!
:? :!:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod oreganka » 27. Aug 2007, 9:20

mirki7, rozmnozovanie psovitej selmy v prirode funguje na prirodzenom vybere (geneticky) najschopnejsich jedincov - zabezpecenie prenosu kvalitnych genov, aby bola vysoka pravdepodobnost zdraveho a zivotaschopne potomstva (u vlkov sa rozmnozuje vo svorke vylucne alfapar - dominantny vlk a dominantna vlcica), co znamena, ze VACSINA samcov tuna zostava panicmi dost mozne do konca svojho zivota. Nemusis sa preto obavat, ze tvoj samecek prichadza o nejake radosti (hafan nie je chlap :lol: ) alebo ze dokonca nejako psychicky trpi, ze nakryva iba ak plysovych mackov :P . U do sucasnosti vyslachtenych psikov bez PP je zvysene riziko genetickych vad v potomstve, kedze ich povod (geneticka vybava) nie je jednoznacny a preto je ich dalsie mnozenie diskutabilne. Ak mas yorka s PP, ponukni ho na krytie registrovanym chovatelskym staniciam, povedia ti detaily.
Ahoj.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod mirki7 » 27. Aug 2007, 18:44

velmi pekne dakujem za milu odpoved a radu :) .
V okoli totiz ziadnu sucku nemame, preto sa zrejme vrha obcas na tie plysaky :? Naozaj neviem, je to moj prvy psik ako som uz spominala.Ale ved za opytanie nic nedam.Tak dakujem.
mirki7
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 25. Aug 2007, 17:17


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron