velmi neposlušne šteniatko

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

velmi neposlušne šteniatko

Poslaťod Anja » 13. Aug 2007, 10:51

Ahojte.Prosim o radu- mam 7 tyždnove šteniatko križenca. Je veeeeeeelmi hyperaktivne. nezastavi ho nič,velmi hryzie a aj ked je male dost to boli...nereaguje ani na skriknutie fuj ani na tapnutie po zadku...v podstate je velmi vnimave a hned sa naučilo bez problemov sadni ale na fuj nereaguje.aj ked ho cely den vyblaznime vonku to nepomože ...doma sa zas premeni na male čertisko...poradte ako by čo najlepšie reagoval na povel fuj??? a ešte sa chcem spytat mame ešte stareho hava a on mu stale oblizuje pohl.organ...čo to znamena???
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod zuzupes » 13. Aug 2007, 10:59

Anja,
to mate teda doma veselo :)
no, podla mna by mohlo pomohlo fuj! a zodvihnut do vzduchu za kozu na krku a zatriast - proste tak, ako to robia psie mamicky. ale na to hrizenie som pocula taku radu, ze nie fuj, ale au! takym pisklavym hlasom a odist z miestnosti, lebo prerusit hranie.na nasu to pomohlo, ked sa hrala a zacala byt divoka a napriklad som drzala daku hracku a ona sa netrafila do hracky ale kusla rovno do mojej ruky :evil: , tak som zaukla a skoncila hru a ani som sa na nu nepozrela. stacilo to spravit par krat a odvtedy si dava poriadny pozor pri hre aby mi neublizila, lebo vie, ze by bolo po zabave. chce to len trpezlivost, je to este babatko.to mas ako s malimi detmi, tiez to chce vela trpezlivosti, akurat (chvalabohu) oni nas nekusu - teda mozno daktore ... :D
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Anja » 13. Aug 2007, 11:21

zuzupes píše:Anja,
to mate teda doma veselo :)
no, podla mna by mohlo pomohlo fuj! a zodvihnut do vzduchu za kozu na krku a zatriast - proste tak, ako to robia psie mamicky. ale na to hrizenie som pocula taku radu, ze nie fuj, ale au! takym pisklavym hlasom a odist z miestnosti, lebo prerusit hranie.na nasu to pomohlo, ked sa hrala a zacala byt divoka a napriklad som drzala daku hracku a ona sa netrafila do hracky ale kusla rovno do mojej ruky :evil: , tak som zaukla a skoncila hru a ani som sa na nu nepozrela. stacilo to spravit par krat a odvtedy si dava poriadny pozor pri hre aby mi neublizila, lebo vie, ze by bolo po zabave. chce to len trpezlivost, je to este babatko.to mas ako s malimi detmi, tiez to chce vela trpezlivosti, akurat (chvalabohu) oni nas nekusu - teda mozno daktore ... :D


Samozrejme aj to chytanie za kožu robime ale nepomaha :? štenko to berie ako hru a aj ked ho to dakedy zaboli a knuči ked ho pustime znova sa čerti...mali sme už šteniatka ale žiadne nebolo take čertisko...a dokonca si neda povedat ani od našej starej fenky do ktorej strašne zapara a ona ho už pohryzla ale nepomohlo krpec začal ešte viac... :evil: už začinam uvažovat či nemame čerta a nie hava :roll:
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod oreganka » 13. Aug 2007, 11:40

Anja, mas zdrave temperamentne 7-tyzdnove steniatko, nic viac a nic menej :) .. zabezpec mu dostatok pohybu a hraciek na okusovanie, u tak maleho steniatka sa pocas dna faza kludu (spanie) s fazou aktivit strieda niekolkokrat, takze si aj odpocinies :P , na fuj a ani ine tresty ti nezareaguje podla tvojho zbozneho priania okamzite - je to stena, ktore sa UCI, bud dosledna, trpezliva, nikdy nie nervozna - agresivna, setri silou. U steniat s vyslovene trestami opatrne. A nebi ho novinami prosim ta, rukou uz vobec nie, nic take ako ohananie sa tlapkami psy v prirode nerobia :twisted: a tvoje ruky su pre steniatko v tomto pripade len pohybujuca sa hracka :lol: a ty mu stanovujes akurat mantinely, co je fajn a co si uz nezelas. Pokial ide o vztah medzi steniatkom a psom, co uz mas: male pojde po nom, lebo sa chce hrat a mozno aj naopak velky po malom (ziarlivost), male mu bude skumat od usi po genitalie uuuplne vsetko a bude ho privadzat do sialenstva :twisted: :twisted: .. celu vec ale musis nechat na starsom psovi, svoje vztahy a buduce hierarchicke postavenie vo svorke si musia vyjasnit medzi sebou SAMI, nezasahuj, neoddeluj, nedrz stranu ani jednemu z nich, kym sa tak nestane.
Ahojky.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Anja » 13. Aug 2007, 12:09

oreganka píše:Anja, mas zdrave temperamentne 7-tyzdnove steniatko, nic viac a nic menej :) .. zabezpec mu dostatok pohybu a hraciek na okusovanie, u tak maleho steniatka sa pocas dna faza kludu (spanie) s fazou aktivit strieda niekolkokrat, takze si aj odpocinies :P , na fuj a ani ine tresty ti nezareaguje podla tvojho zbozneho priania okamzite - je to stena, ktore sa UCI, bud dosledna, trpezliva, nikdy nie nervozna - agresivna, setri silou. U steniat s vyslovene trestami opatrne. A nebi ho novinami prosim ta, rukou uz vobec nie, nic take ako ohananie sa tlapkami psy v prirode nerobia :twisted: a tvoje ruky su pre steniatko v tomto pripade len pohybujuca sa hracka :lol: a ty mu stanovujes akurat mantinely, co je fajn a co si uz nezelas. Pokial ide o vztah medzi steniatkom a psom, co uz mas: male pojde po nom, lebo sa chce hrat a mozno aj naopak velky po malom (ziarlivost), male mu bude skumat od usi po genitalie uuuplne vsetko a bude ho privadzat do sialenstva :twisted: :twisted: .. celu vec ale musis nechat na starsom psovi, svoje vztahy a buduce hierarchicke postavenie vo svorke si musia vyjasnit medzi sebou SAMI, nezasahuj, neoddeluj, nedrz stranu ani jednemu z nich, kym sa tak nestane.
Ahojky.


Ahojky.dakujem za odpoved. A mame aj velke plemeno stareho hava a tych sa bojim nechat samich bez zasahovania a tn velky stary havo stale olblizuje šteniatku genitalie...ale boli už spolu a nič zle sa nestalo.mysliš že keby nu chce ubližit tak to urobi hned?? ten velky pes nie je agresivbny ale predsa sa bojim..nemam s tymi psimi signalmi nejake extra skusenosti...kyve chvostom takže by nemal utočit...???... A k tym hračkam-moja izba sa zmenila na obrovsku skladka žuvacich kostičiek,loptičiek,plyšakov :lol: takže hrat sa ma s čim a on najradšej so všetkym naraz :lol: a uplne najradšej sa zavesi na našu nohu a nie a nie pustit :?
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod oreganka » 13. Aug 2007, 12:42

Anja, dospele psy identifikuju stenata celkom spolahlivo - ako mladata. A tie pre dospeleho psa nepredstavuju nijaku konkurencnu hrozbu, naopak maju tendenciu stenata chranit a nie ich napadat ! To onuchavanie maleho starsim psom nie je nic ine, len pachova identifikacia (dospely pes ´vonia´ inak, lebo hormony) takze nechaj to na dospelaka, on da stenatu jasne najavo, kedy straca so stenacimi vypadmi trpezlivost :twisted: a ak sa aj razantnejsie po malom ozenie, je to ok. (neber v taky cas male do narucia a starsieho netrestaj ! Narusis tak medzi svojimi psami prirodzeny socializacny proces a vazne nastrbis doveru u svojho starsieho psa voci sebe, takze az sa volaco take stane a ono sa stane, neries.) Snaz sa nadalej venovat dostatok casu starsiemu psovi (do tej miery, ako to bolo do prichodu steniatka), aby sa necitil zrazu vytesneny a nezacal na stena ziarlit.
Az pride stena do puberty (hormony) je mozne ze bude veselsie, ale zas to musis nechat na nich samotnych. Postavenie v hierarchii si musi kazdy z nich vybojovat sam. A u psov nie vzdy plati, ze starsi zostane boss, hned po tebe samozrejme :twisted:
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Anja » 13. Aug 2007, 13:04

oreganka píše:Anja, dospele psy identifikuju stenata celkom spolahlivo - ako mladata. A tie pre dospeleho psa nepredstavuju nijaku konkurencnu hrozbu, naopak maju tendenciu stenata chranit a nie ich napadat ! To onuchavanie maleho starsim psom nie je nic ine, len pachova identifikacia (dospely pes ´vonia´ inak, lebo hormony) takze nechaj to na dospelaka, on da stenatu jasne najavo, kedy straca so stenacimi vypadmi trpezlivost :twisted: a ak sa aj razantnejsie po malom ozenie, je to ok. (neber v taky cas male do narucia a starsieho netrestaj ! Narusis tak medzi svojimi psami prirodzeny socializacny proces a vazne nastrbis doveru u svojho starsieho psa voci sebe, takze az sa volaco take stane a ono sa stane, neries.) Snaz sa nadalej venovat dostatok casu starsiemu psovi (do tej miery, ako to bolo do prichodu steniatka), aby sa necitil zrazu vytesneny a nezacal na stena ziarlit.
Az pride stena do puberty (hormony) je mozne ze bude veselsie, ale zas to musis nechat na nich samotnych. Postavenie v hierarchii si musi kazdy z nich vybojovat sam. A u psov nie vzdy plati, ze starsi zostane boss, hned po tebe samozrejme :twisted:


No tak sa to snažim robit ale aj tak sa bojim bo su aj pripady kedy stary pes šteniatku ubližil alebo zabil ale myslim že to je pripad agresivnych psikov ktory trpia nejakym nedostatkom...tak dufam že nie naš pripad :roll: no nejako to zvladneme :lol: dakujem za odpoved
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Poslaťod oreganka » 13. Aug 2007, 14:05

Anja, nova situacia, ktora u teba nastala (prichod noveho clena svorky) znamena zmeny pre KAZDEHO jej clena, ci uz je to steniatko, starsi pes, alebo aj jej ludski clenovia a vsetci sa niecomu novemu naucite, v tom je ta krasa. Ty - ako vodca svorky musis zachovat za kazdych okolnosti rozvahu, psy ju z teba musia CITIT. Neistotu a strach psy vycitia celkom bezpecne, na to sa spolahni, v tom su fakt dobri. Takze divaj sa na vsetko, co sa bude diat S ROZVAHOU vodcu a vsetko dobre dopadne, budes mat fantasticku svorku psich kamaratov.
K tomu, co pises, ano stava sa, nie z nedostatku, ale u psov s vyblokovanym socialnym spravanim.
Držim palce :wink:
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia