bulvár a pitbull...

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod nick » 22. Jún 2007, 12:11

Veverka 24 suhlasim s tebou ale jedno sa mi nepači v tvojom članku o psoch bez PP. Ja mam fenu bernskeho bez PP a svojim chovanim povahou a hlavne poslučnosťou sa možu niektorý psi s PP, ktorých tak vyzdvihuješ schovať. Je to vždy len o výchove samozrejme ani ja nemusím niektoré plemená. Mám osobnú skúsenosť s aziatom, ktorý absolútne bezdôvodne zahryzol do ruky môjho syna a boli sme radi že sa to skončilo len pohryznutím a bol to pes s PP. Takže nie vždy je to o tých papieroch.
nick
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 30. Jan 2007, 10:12

Poslaťod veverka24 » 22. Jún 2007, 14:00

nick..ja nemam nic proti psom bez PP, ja sama mam basta ako vysiteho a nemenila by som ho za nic..len sa mi nepaci, ze vela tuv. chovnych stanic, krizi psov ako pride,aj v ramci "rodiny" resp. ze casto par vymetenych hlav krizi schvalne psikov s prejavujucou sa agresivitou :cry:
a doplacaju na to psikovia
veverka24
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

Poslaťod rUM^pEL » 22. Jún 2007, 15:38

takze este raz a snad poslednykrat..neporovnavajte svojoje poulicne zmesy a ich kusnutie s inymi psami inej velkosti...to je take tazke na pochopenie ze ci ta kusne komisar rex litejuci pes buddy alebo baskervilsky pitbull je to jedno lebo to bude mat rovnake nasledky na tvojom zdravi...plus minus nieco...

"ci je lepsie byt napadnuty klasickym psom..." hmmm netreba vysetrenie?lebo definuj kalsickeho psa...ci podla teba je kalsicky pes "co da ulica"?? nehenvaj sa ale kalsicky pes je aj pitbull aj civava aj cuvac aj vlkodav aj doga aj vsetko ostatne cistokrvne takze neviem ci si sa nepomylila s pomenovanim...

btw ked ti poviem ze zvyknem mat holu hlavu co mi povies?ma rovno odsudis?dakujem...
a k tym zapasom..inak neviem ale trosku si odporujes..hovorim o zapasoch bezne nikomu nevadiacich hlavne nie legislative...takze to ze sa v nemecku po garazoch trhaju psy a dovolil by som si povedat ze povacsinou to ani nebudu psy s predpokladmi tak je dost ubohe tvrdenie...kebyze chcem/s tak aj tu na slovensku sa da dostat k zapasu..ale ja som hovoril o oficialitach takze sa enchytaj slamky ked ziadna nie je...a po dalsie narazal osm v 90 percentach na uzemie slovenska...
imho pes z ringu..dobry pes z ringu...uspesny pes z ringu..z ringu v ktorom platia pravidla tak ver tomu ze by bol povahovo daleko lepsie na tom ako tvoj fiat...ale zbytocne pokracovat ked ako povedal nils prechadzame z ludskosti k hluposti...
a rtw tu nespominaj ti su ina kategoria...tym by som zas ja neveril(ale aj to mozu byt len povery)...


btw neverim ze niekto strielal do psa ktory bol zahryznuty do dietata...ktory normalny clovek by si to zobral na zodpovednost?dieta nie je velke takze skus ine rozpravky...alebo to povedz v menej bulvarnej forme...

dalej pitbull nie je stvoreny na ustavicny pohyb...na to su chrty...takze aj beh pri bicykli je pre nho nebezpecny..takze kazdodenne niekolko minutove vybehanie na dvore sidlisku a tak..je psotacujuce pocas jeho vyvoja v prvych cca 3 rokoch...


edit: inak mohli by ste si odpustit famy o chrupe na zamku...krc dostanete aj vy ked kusnete... aj netopeire zvyknu zenam do vlasov lietat vsak? bla bla
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Lada » 24. Jún 2007, 0:14

Stretávam sa často pri prechádzke so svojím SBT s rečami typu. "To je ten zabiják, príp. aký malý pitbul, to je trháč nechcel by som to odneho dostať, to je ten bojový pes čo prehryzie aj plot"
A viem, že každý majiteľ takéhoto druhu psa sa s tým stretáva skoro dennodenne. Aj keď moja nikdy nikomu neublížila a ani nikdy nezavrčala na žiadneho psa. Zato okoloidúci zo svojím"klasickým psom" robí len veľké obkľuky alebo si ho zoberie na ruky. Ale to čo nesie so sebou v srdci tento psík vie pochopiť len ten kto ho má.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod Nils » 25. Jún 2007, 8:48

z toho čo tu napospol dievčence popísali mi vychádza záver, že si treba najprv naštudovať pár základných vecí:

1. rozlišujte plemená americký pitbulteriér, americký stafordšírsky teriér, stafordšírsky bulteriér a bulteriér (normal size/mini size) - skratky ako pit, amstaf, pit, bully....

2. naštudovať fyziológiu psov, anatómiu - aby tu už nikto nevypisoval bludy o akomsi "kŕči" "bojových plemien" - ak pes nechce pustiť - automaticky ide o kŕč - dlhodobo používaná kravina, rovnako ako aj "zaručené tvrdenie" o necitlivosti k bolesti niektorých plemien :lol: :lol:

- psy o ktorých sa tieto legendy rozprávajú sú len mimoriadne zamerané na svoj cieľ - či už ide o hru, korisť, prekonávanie prekážky - čiže o činnosť, ktorú vykonávajú - a niektoré plemená pri tomto nasadení sú ochotné ísť až za hranice svojich možností... (to je tá povaha pitbula - ísť až nadoraz - môj pes, keď sa hrá, tak až kým neodpadne, nenecháva si žiadnu rezervu :idea: ...) kapiš?? :?:

3. psa zahryznutého do dieťaťa museli zastreliť..., ...odhryzol žene ruku... - naozaj neviem, či si nepíšem s prispievaťeľmi do Nového času alebo Plus jeden deň...

4. nepáči sa mi ich pohľad ... neviem čo mám na to povedať, mne sa nepáči toho veľmi veľa - napríklad, keď som sa včera na kúpalisku vyzliekol a mnohí si ma obzerali ako zviera zo ZOO (niežeby som nebol zviera :twisted: ) - a to Eva ťa sklamem - nevyzerám ako balón ani pri mojich aktuálnych 106 kilogramoch... /ešte raz - mne sa nepáči pohľad mnohých mojich spoluobčanov, no napriek tomu nežiadam, aby boi držaní na reťazi, alebo za vysokým plotom - a samozrejme - ja nie som rasista :arrow: len taká paralela na teba...)

5. drsný spôsob hry . spomínané plemená sú kontaktné psy - ich spôsob hry nemusí vyhovovať všetkým - osobitne menším psom, ale to platí o akomkoľvek plemene v pomere veľký vs malý/trpasličí. Ja som mal tiež obavy, keď sa na vtedy mojho trojmesačného psíka zvalil temer 40 kilový golden retriever...

6. hryzenie, pohryzenie - problém vidím v tom, že legendy a niekoľko čiastočne pravdivých tvrdení o pohryznutí teriérmi typu bull pramenie z toho, že tieto psy je bezproblémov možné chovať aj v mestských bytoch - na sídliskách ich potom viedieť viac než na dedinách, či pri rod. domoch kde na strážne účely vidíte skôr obligatórneho nem. ovčiaka, rotvíka, dobermana či v poslednej dobe kaukazáka, čuvača, alabaja, b. filu...
Tieto psy sú zväčša za plotom a majitelia ich zväčša pravidelne nevenčia mimo záhradu, kým pes v byte musí niekoľkokrát ísť von... Ďalšou kapitolou je ochota či neochota svojho psa cvičiť a venovať mu svoj voľný čas. Už tu bolo písané, že pes je často len dekoratívny doplnok bytu, či domu so záhradou...

7. útoky na človeka: 4-5 rokov dozadu vo Zvolene 3 psi, ktorí ušli z výbehu - roztrhali starú babku priamo pred očami niekoľkých ľudí(ktorí to videli z okien), čo sa neodvážili zasiahnuť(nehovorím o telefonátoch) - bola to svorka nem. ovčiakov. Dva roky dozadu niekde v horách(bolo to v telke) - roztrhali pastierske psy(4) nejakého okoloidúceho chlapíka - čuvače a ich krížence. Keď sa v ktorej koľvek dedinke alebo prímestskej časti prejdete popri rodinných domoch - brániť teritóriu budú najčastejšie tieto alebo obdobné plemená - pozrite sa im pritom do očí, aby ste videli aký budú mať pohľad... a tiež skontrolujte plot, či je dosť vysoký a potom zazvoňte, aby ste zistili či majitelia nie sú skíni...
Nechcem tu nedajbože vyvolať negat. vnímanie plemena nem. ovčiak, či pastierskych psov - len opisujem svoje skúsenosti.

8. môj príbeh: mal som perfektného, takmer dokonalého čisto čierneho NO, povahu mal cholerickú, nervy napäté, ale bol to pes, ktorý mňa, moju rodinu a náš majetok bránil do poslednej kvapky krvi. Cvičil som s ním trénoval, skladal skúšky z výkonu od útleho veku, predsa sa mi však nepodarilo "vytĺcť" z neho jeho bitkársku povahu - 80% psov či súk , ktoré stretol - nezniesol - podpísali sa na tom aj viaceré negat. skúsenosti - o jednej som tu už pred časom písal...
- nebudem zdržovať - v skratke, najväčší amok chytal pri strete s krátkosrsťákmi - rotvíci, pitbuly... - raz pri nešťastnej zhode náhod (chybou druhej strany) sa dostal na telo 1,5 ročnému pitovi (pomerne veľkému) a prederavil ho na niekoľkých miestach, takže trasúci sa pes bol v šoku prevezený k veterinárovi. Nešlo mu o život, ani zranenia neboli vážne, môjmu psovi stačilo len to, že ho zahnal ---"ALE BOL TO PITBULL A MAL PLNÉ GATE..."
- iný príklad - cvičil som s kamarátmi, mali sme troch NO a jednu fenku amstafa. Psy po tréningu pobiehali hrali sa, malej Rose(AST) nedali pokoj. Trazu ju zdrapila jedna suka za nohu, prevrátila, ďalšie psy sa ridali a každý ju ťahal za jednu nohu, ako handru... Keby sme neboli zasiahli, zak je asi na tri kusy..."A BOL TO AMSTAF SO ŠKAREDÝM POHĽADOM..."

...úplne som sa unavil, ale azda bude mať neikto tú snahu a prečíta si, čo som napísal a možnože aj pochopí (aj keď som realista skeptik).
V zásade je to vždy o majiteľovi, ak mám ostrého, nesociálneho, nevycvičeného psa - robím s tým niečo alebo robím všetko preto, aby som nebol rizikom - a to bez ohľadu na plemeno... :idea:

HOWGH !
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod evulkak » 25. Jún 2007, 9:33

a teraz bez urazky chlapci.

z toho co ste tu popisali mi vychadza ze vsetky psy typu bull su vlastne neskodne ovecky :shock: a ze vlastne vsetky ostatne plemena kusu a trhaju ludi.

gratulujem vam za vase nezavisle mienky :)
noo mozno citam zle ale stale som tu nepocula ani od jednoho z vas ze aj "vase" psy byvaju agresivne a vedia ublizit rovnako ako ovciaky a.i.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod mmseltie » 25. Jún 2007, 9:56

Evulkak, asi si nečítala Nilsov sloh dokonca. Záverečná veta je to, čo je podstata problému nebezpečný pes. Je to nezodpovedný a preto nebezpečný majiteľ. Ja osobne psy typu bull výzorovo tiež nemusím a platí to aj pre buldočkov a hoci aj pre mopsov. Je mi jedno čo sa do mňa alebo môjho psa zakusne, pokiaľ neurobím chybu ja, tak je to chyba toho druhého majiteľa a nie samotného psa.
Obrázok užívateľa
mmseltie
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 28. Feb 2007, 15:51
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod evulkak » 25. Jún 2007, 10:30

uz mlcim :oops:

myslim, ze kazdy psickar si bude aj tak hajit to svoje plemeno/neplemeno ktore chova, takze je uplne zbytocne aby sme sa tu dohadovali o tom ci onom.

Mier svetu priatelia :lol:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Nils » 25. Jún 2007, 11:10

evulkak píše:a teraz bez urazky chlapci.

z toho co ste tu popisali mi vychadza ze vsetky psy typu bull su vlastne neskodne ovecky :shock: a ze vlastne vsetky ostatne plemena kusu a trhaju ludi.

gratulujem vam za vase nezavisle mienky :)
noo mozno citam zle ale stale som tu nepocula ani od jednoho z vas ze aj "vase" psy byvaju agresivne a vedia ublizit rovnako ako ovciaky a.i.


evulkak, pozývam ťa na návštevu do BB, kde momentálne žijem - spravíme si prechádzku po časti Rudlová alebo Majer alebo ktorej len budeš chcieť a uvidíš NA VLASTNÉ OČI a budeš počuť NA VLASTNÉ UŠI a skúsiš NA VLASTNEJ KOŽI ako sú ktoré plemená ostré a či azda agresívne. Potom je to už len na TVOJOM VLASTNOM ROZUME a jeho schopnostiach, to už ovplyvniť nedokážem... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rybicka » 25. Jún 2007, 12:13

OK, mozno nemam dokonale vedomosti o pitoch a im podobnych, ale preto tu z nas chlapi nemusite robit okamzite totalne pitome stvorenia. Ani vy nemozete tvrdit, ze mate dokonale vedomosti o vsetkych plemenach. Ja osobne som sa o tieto plemeena nikdy nezaujimala podrobne. Len by ste aspon mohli trochu ocenit, ze niekto sa snazi s vami suhlasit aj skrze vas cisto subjektivny nazor, lebo ste majitelmi tychto plemien. Ja nepoznam tieto plemena dokonale, mozno som aj ja z casti ovplyvnena recami(krc...)az na to, ze konkretne toto som pocula z ust kynologa, ktory sa im venuje. Mozno to myslel, ako metaforu, ze to znamena to, co ste opisali, ze ide do vsetkeho naplno a to znamena aj v kusani(ci uz v hre, alebo boji o korist). No ja ako nevelky znalec tohto plemena necitam myslienky a preto nemozem vediet, ako to myslel, ked to povedal...Mne sa na vyzor nepacia tyto hafani, ale nikdy som s nimi nemala zlu skusenost. A ako vravel Nils, skor som mala zle skusenosti s NO, kamaratke NO roztrhali malu krizenku. Na ulici sa skor laknem NO ako pita, lebo s nimi mam zle skusenosti.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 25. Jún 2007, 12:40

prepáč rybička, viem, že si to nemyslela zle, vychádzaš z toho čo vieš - teraz som to azda uviedol na pravú mieru. Len ma rozčúli, keď počujem ako sa tieto fámy šíria - neraz aj od rádoby "odborníkov"...

Takže mea culpa maxima...


p.s. ja o takom mexickom naháčovi neviem prakticky nič, len to, že mi nepripomína psa :lol:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rUM^pEL » 25. Jún 2007, 14:10

ale povedal...skusk si precitat asi tisickrat opakovane...ze tak isto ako XXXbull moze zautocit(vidis to?citas to? pre istotu aj desatkrat) tak isto moze zautocit aj iny pes...plus som napisal ze od urcitej velkosti je to jedno ake je to plemeno...takze skus obcas dojst po koniec myslienky a az tak sa obtazovat s pisanim...neobhajujem neobhajitelne ale obhajujem realne ako uz vyssie spomenute kusnutie od urcitej velkosti ako famy o chrupe na zamok ako famy o znizenom prahu bolesti ako famy o tom ze automaticky kazdy pes niekomu skaredy je automaticky zly lebo ulbizi mojemi 5 a pol kilovemu poulicnemu orechovi...nikdy som netvrdil a ani netvrdim ze xxxbull ma na ulici nemoze napadnut ale to iste tvrdim aj o ostatnych psoch...a ak by sme mali vsecia sa tocit len pri tom co sme videli tak hovorim ze 10 z 10 kokrov ktorych som stretol by ma najradsej roztrhali...pudle ani nehovorim...poulicne miesance deto...NO tie obcas....jazvecika asi spominat ani nemusim atd...a ani jeden ZATIAL(aby sa nepovedalo) pes terier & bull na mna ani len krivo nepozrel...inak aby som neposobil tak suverenne tak vzdy mam respekt sahnut na cudzieho psa urcitej velkosti...a tak isto aj na xxxbull cudzieho a radsej ani nesahnem narozdiel od vela inych ludi ktori si automaticky myslia ze aha pes pohladkam ho budem mu pchat ruky kade tade a potom...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod rybicka » 25. Jún 2007, 14:26

rumpel v tomto sa zhodujeme, nikdy nesiaham a ani sa nepokusam siahnut na cudzieho psa. A ak hej- tak sa najprv necham tym psom spoznat a moze to byt akykolvek pes. Ak vidim, ze pes si ma onuchava a sleduje, tak si k nemu patricne cupnem a necham ho sameho ku mne prist. Potom si ho pohladim. Vela krat som sa stretla s tym, ze clovek sa k psovi zenie ako na pretekoch a zohne sa a natiahne ruku. Prve co je, pes pochopi, ze mu hrozi nebezpecenstvo a aj tak moze zareagovat. Niekto zautoci, niekto zdrha(vid moja, ked sa k nej niekto tymto sposobom blizi, tak je za okamih prec a ked je na voditku, tak sa mi skovava za patami.) Pred vacsimi a mohutnymi psami mam respekt, mali psi ma rozculuju, lebo stale bresu a su to skryti agresori. neberte to slovo doslova preboha hlavne, lebo ma zase ukamenujete :twisted:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

napadnuty pes

Poslaťod veverka24 » 18. Okt 2007, 13:32

trosku teraz od veci ale k veci..neviete ako mam postupovat??
psa mi dohryzol akita inu. museli mu sit viac miest na tele, vratane brucha. :(
so psikom bola mamina, ked prechadzala cez dedina vyrutil sa z jedneho dvora, kam usiel za haravou fenou a napadol ho. nastasie svoje dielo nedokonal.
majitel psa - inak z opacnej strany dediny, ako mamina psa stretla-tvrdi, ze jeho pes branu nepreskoci / veterinarka nam potvrdila, ze uz par krat preskocil/ a pomaly odmieta zodpovednost a uhradu liecby. mamina sa z toho dost tazko spamatava / a peso uz uplne/a boji sa ho chodit vencit.
samozrejme napiseme staznost na starostu, pre istotu sme nafotili rany..
je miiekde zakonom podchytene, aky plot ma byt. ten pes totiz, ked sa postavi na zadne , pretrca cez pol tela cez plot.
diky
veverka24
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

Poslaťod Zolo » 18. Okt 2007, 14:38

Nils píše:[ prechádzku po časti Rudlová alebo Majer alebo ktorej len budeš chcieť a uvidíš NA VLASTNÉ OČI a budeš počuť NA VLASTNÉ UŠI a skúsiš NA VLASTNEJ KOŽI ako sú ktoré plemená ostré a či azda agresívne. Potom je to už len na TVOJOM VLASTNOM ROZUME a jeho schopnostiach, to už ovplyvniť nedokážem... :idea:


No daj ten Majer, napríklad. Kedy a kde? Aj keď nie som Evulkak.... :oops: :P
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia