[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - kliešte: obojok vs ine pripravky

kliešte: obojok vs ine pripravky

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

kliešte: obojok vs ine pripravky

Poslaťod Ivka » 23. Mar 2007, 14:55

ahojte,

pocula som nejake reci o tom, ze obojky proti kliestom nie su dobre. ze je to silna chemia a psik moze vazne ochoriet.
mate o tom nejake info?? lebo nam veterinar odporucil obojok ako najlepsie riesenie...
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Mirra Starr » 23. Mar 2007, 15:07

Ja s tým mám zlé skúsenosti, môjmu bývalému psovi to vyžralo krk, na tom mieste, kde bol obojok, mal totálne riedku srsť, mal tam chrasty a totálne podráždenú kožu. Neodporúčam ho preto.
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod pepo » 23. Mar 2007, 17:52

Vraj len jedna znacka obojku je dobra, len uz som zabudla ako sa vola a ani ho nemam vyskusany. Skusala som skor take obycajne, ale ani jeden nepomohol. Osvedcil sa mi len sprej. Ako prevencia aj ako zahuba pre uz prisateho kliesta.
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 114
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12

Poslaťod Michaela » 23. Mar 2007, 18:48

Ten osvedceny sa vola Kiltix dufam ze som to dobre napisala a stoji okolo 500 sk ale je vynikajuci je to na dlsie ako tie obycajne a kamoska ho pouziva u goldena a pomaha. ked mal ten golden ten lacny tak mal klieste. ale mojej pomaha na klieste a ked dostala blsky tak pomohol az ked som ju nastirekala sprejom - ale ked nemala obojok tak jej striekani nepomahalo
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod pepo » 24. Mar 2007, 13:40

Ano, Kiltix som myslela, vraj je dobry.
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 114
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12

vecny boj

Poslaťod fosilia » 24. Mar 2007, 15:08

Tak ako je to s virusmi tak podobne je to i s tymto bodavym hmyzom. Preto sa neustale menia ucinne latky ale dodnes nie je mozne uplne ochranit psa dlhsie ako jeden mesiac pred kliestami. Su pripravky, ktore vydrzia byt ucinne este menej. Preto je idealne menit a kedze Kiltix od spolocnosti Bayer je pomerne novy spot je dobre ho pouzit. Treba len dodrzat spravnu davku pre vahovu kategoriu psa a verit ze 4 tyzdne nedostane kliesta. O com ja osobne dost pochybujem...
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Michaela » 24. Mar 2007, 15:27

Fosilia ja s tebou nesuhlasim, moja kamoska ho ma viac ako rok a stale funguje. Tusim je na 3 roky
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Kiltix

Poslaťod fosilia » 24. Mar 2007, 16:24

Michaela píše:Fosilia ja s tebou nesuhlasim, moja kamoska ho ma viac ako rok a stale funguje. Tusim je na 3 roky

Tak to je na Nobelovu cenu. Takyto utok na klieste by sme potrebovali prave tu v BA. Nejako sa premnozuju...
Sorry, Michaela. Kills and repels ticks for up to 4 weeks!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 24. Mar 2007, 17:15

Michaela sorry, ale toto je elementarna krawina, aj z hladiska logika, nejde ani o to, ze proti klieste nic na dlhsie neexistuje, ide o to, ze ziadna spolocnost to nevyrobi - v pods. Ide o marketing, cim kratsie obdobie ucinku, tym castejsi nakup dalsich - ludia svet je o biznise, nie o pomoci. Lahsie je riesit problem permanEntnov davkov lieku ako kupit jeden, podobne sa to bere aj s liekmi pre ludi - preco vyliecit, ked staci utisit - biznis :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

FRONTLINE PIPETKY

Poslaťod marcellik » 24. Mar 2007, 17:29

Fakt najlepšie sú aj tak frontline pipetky, vždy keď ich aplikujem môjmu hafovi, tak viem, že mám ja aj on pokoj na 4 mesiace najmenej. Lenže tie zoženieš jedine u svojho veterinára. Náhradou môže byť aj FRONTILEN SPREJ a ten si môžeš kúpiť aj na tejto linke http://www.vetnet.sk/tdetail.php?tvid=133 ...
marcellik
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 7. Jan 2007, 17:02

Poslaťod gupka » 24. Mar 2007, 18:51

Frontline teda 4 mesiace nevydrzi, mesiac na klieste a tusim 3 proti blcham. Da sa kupit aj v lepsich chovatelskych-podpultovy predaj. Okrem toho klieste uz proti nemu zacinaju byt imunne. Kiltix vydrzi celu sezonu, tedy este kym byvala zima tak vydrzal, ucinok ma tusim na 6 mesiacov, neviem presne. Vraj sa neodporuca pre psy chovane doma, ale pre psy na dvoroch. Okrem toho co som videla neprijemne farbi srst a nici chlpy. Ja osobne pouzivam frontline, teraz mame doma advantix a na ceste daco dalsie, co vobec nepoznam. V zasade este nemam vybrate, tuto sezonu sme kliesta nemali, ani ked FL mal ani ked ho nemal.
gupka
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 6. Júl 2006, 12:49

Poslaťod Naty » 25. Mar 2007, 20:54

ako to riesite so sprejmy, ti, ktori maju psy velkych plemien? nevychadza to velmi draho? predsa na velkeho psa treba viac spreju ako na maleho...
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 84
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod oriešok » 25. Mar 2007, 20:57

ja mam dobre skusenosti s Advantix ale kedže teraz som ho od veterinára nedostala, skúšam práve Duowin contact od Virbac- ohladne klieštov v BA má fosilia pravdu,začínajú sa desne premnožovať,hlavne po takej slabej zime a proti Frontline su už imunné,práve preto som presedlala na inú značku.
Dnes som zo psov vyčesala 10 kliešťov - hrôza :?
oriešok
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 3. Mar 2007, 18:11
Bydlisko: Bratislava V

Poslaťod gupka » 25. Mar 2007, 22:41

Ja si !zatial! nemozem na frontline stazovat, pohybujem sa denne v bratislavskych lesoch a v nive Moravy a peso zatial nemal ziadneho, klop-klop.
gupka
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 6. Júl 2006, 12:49

Poslaťod evulkak » 26. Mar 2007, 9:20

Podla mojich infosiek Kiltix posobi 5 mesiacov, Frontline jeden mesiac. Tiez sa prave rozhodujem co je lepsie aby hafan necapol daku "zver". Byvame pri lese. No moj problem skor spociva v tom z ejet oeste stena a nerada by som ho priotravila nejakou gebuzinou proti kliestom.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron