[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - kliešte: obojok vs ine pripravky

kliešte: obojok vs ine pripravky

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

ockovanie borelioza

Poslaťod zuzupes » 18. Apr 2007, 12:57

ja som tiez pocula,ze to nie je dobre,psikovia to zle znasaju.
a ja osobne aj s par psyckarmi ktory sa ku mne pridali som spokojna s obojkom Preventic od Virbac.objednavam si ho v lekarni.stoji cca 280sk a zatial ani jeden zo psov nemal ziadneho kliesta.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod rybicka » 18. Apr 2007, 13:15

Evulkak diky, uz mi odpovedali aj vo veterinarnej poradni. Pozerala som tu stranku a ano v zozname su aj nasi 2 veterinari, co su v meste, takze to nebude problem. :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod korra » 18. Apr 2007, 13:43

este k tomu strongholdu, co som pocula tak je jednicka na usny svrab, ale co sa tyka parazitov sa mi zda ze ma dost uzky zaber, neviem do akej miery sa u nas vyskytuju dirofilarie, posobi len na skrkavky a u maciek aj na machovce...tak neviem...
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod korra » 18. Apr 2007, 13:48

ups, to malo ist o temu nizsie :-)
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod rybicka » 18. Apr 2007, 13:52

Tak som sa pytala chovatelky, od ktorej mam steniatko a napisala mi, ze pouziva proti kliestom pipety stronghold na krk a na zadok, kazdy den lietaju po lukach a za rok si domov prinesu max. 5 kliestov. Len mi nenapisala, ako casto sa to ma aplikovat. A este, o Strongholde sa pisalo na odcervenie, ona mi napisala, ze to pouziva na klieste. To ma nejako viac ucinkov, alebo je viacej druhov pipet znacky stronghold?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod evulkak » 18. Apr 2007, 15:04

rybycka:
odpovedala som ti uz aj v inom fore ale ved kludne ti to supnem aj sem ohladom toho Strongholdu

http://emea.europa.eu/vetdocs/PDFs/EPAR ... -PI-sk.pdf
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Re: kliešte: obojok vs ine pripravky

Poslaťod RozikK » 8. Júl 2010, 16:11

Ahojte,
znamy mi odporcaju antiparazitny obojok Kiltix, ktory vraj ucinkuje proti blcham aj kliestom po celych 7 mesiacov. Nemate s nim niekto tiez skusenosti? Uvazujem, ze ho uz konecne vyskusam, lebo takmer z kazdej prechadzky je kliestar...;((
Dakujem za referencie. S pozdravom R
RozikK
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 8. Júl 2010, 15:58

skúsenosť s obojkom BAYER foresto

Poslaťod phabo » 22. Máj 2013, 12:48

Z lásky k svojmu nemeckému ovčiakovi som mu podľa reklamného letáka a ceny chcel dopriať tú najúčinnejšiu a najmenej škodlivú ochranu proti kliešťom. Obojok Bayer Foresto pre psy nad 8 kg používame cca jeden mesiac, náš psík je fenka nemeckého ovčiaka (krátkosrstá) cca 32 kg a počas doby používania tohto obojku jej takmer každý deň vyťahujem jedného kliešťa... dnes som sa už vytočil, pretože kliešťa mala na líci cca 3 cm od obojku, na hrudi pod obojkom som už vyťahoval troch! O zvyšku tela radšej nehovorím! Psík žije v záhrade, ktorá je pravidelne kosená, s vysokou trávou sa stretne jedine na prechádzke... momentálne už dva týždne spáva v pivnici, pretože sa hára a brávame ju so sebou aj do práce... takže ten obojok musí kliešte skôr priťahovať!!! Raz do týždňa chodíme s ňou plávať do priehrady... ale v letáku je písané, že pobyt vo vode účinnosť neznižuje, prípadne že sa po dvoch dňoch účinná látka znovu dostane do srsti... ak nechcete byť sklamaný z účinku ako ja, určite sa tomuto obojku radšej vyhnite.... inú účinnú alternatívu odskúšanú zatiaľ nemám, píšem len skúsenosť s týmto konkrétnym produktom!
phabo
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Máj 2013, 12:42

Re: kliešte: obojok vs ine pripravky

Poslaťod dog lover » 2. Apr 2018, 14:27

Existuje aj 100% prírodná možnosť prevencie kliešťov u psíkov pomocou repelentov na báze esenciálnych olejov. Výborný odskúšaný prípravok po celú sezónu 2017 je Dog Essentials Repelent. www.dogessentials.eu
V lete ho nášmu havkáčovi kradneme aj my, nielen proti komárom :)
dog lover
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 2. Apr 2018, 14:23

Re: kliešte: obojok vs ine pripravky

Poslaťod JanoChov » 11. Mar 2020, 17:43

mám dobrú skúsenosť s frontline ale aj s kiltix obojkom. da sa aj online kupiť https://www.najlekaren.eu/veterina/parazity/opojky/
JanoChov
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 11. Mar 2020, 17:41

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia