šteniatko

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

šteniatko

Poslaťod rybicka » 18. Okt 2005, 9:28

Tak máme doma šteniatko Beagla, má tri mesiace, je v štádiu všetko kúsať a trhať. Dá sa ho to odnaučiť, alebo jednoducho musí týmto štádiom prejsť a potom ho to prejde, až mu vyrastú normálne zuby a nebude mať mliečňaky? Ako ho mám naučiť nevyprazdňovať sa doma? Niekto hovorí, že keď ho pri tom vidím, mám mu do toho strčiť nos a vynadať mu, že to nesmie, ale to je podľa mňa hlúposť, nemôže za to, že sa v jeho veku vyprazdňuje po každom mapití a piť musí. Ako ho mám naučiť vydržať?Prosím poraďte mi. Ďakujem
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzka » 18. Okt 2005, 10:38

Ahoj,no to je parada,ze mas biglika.Podla mna je bigel uzasny pes!! Zaujimalo by ma,ci mas psa alebo fenku? Ale ako pises, tak mas asi psika,no ja mam skusenosti len s fenkou bigla.Nie som expert na stenata,ale na moju Megi zabralo,ked som ju po kazdom krmeni a spanku hned zobrala von,aby sa tam vyspinila. Jasne,ze sa to neda stihat,takze pouzi noviny a ked vidis,ze zacina nuchat zem a zacne byt nekludna/y ,hned ju/ jeho nan poloz.Casom noviny posuvaj k dveram a intervaly medzi vychadzkami skus predlzovat.Ja mam teraz stena/psa a ucim ho vykonavat to na povel. Vzdy ked vidim,ze cura vonku ,poviem mu povel a veeelmi ho potom vychvalim alebo odmenim maskrtou .Pes si to spaja s prijemnym zazitkoma casom, aspon dufam,bude pisat a spinit na povel. A to okusovanie- bigli su proste taky.Odloz VSETKO z dosahu psa,aby ti to nerozkusal a kup mu kost z byvolej koze,maju to radi.
Hlavne pevne nervy a DOSLEDNOST,ta je u biglov velmi dolezita.
P.S. Najdi si na okoli cvicak a zapis sa na POSLUSNOST,ver mi, rada skuseneho cvicitela sa ti zíde, pokial mas prvy krat stena bigla. :wink:
zuzka
 

Poslaťod Hosť » 18. Okt 2005, 10:57

Ahoj, díky. Kim si našiel jedno miesto, kde chodí na malú. Dali sme tam handru a je fakt, že bol vážne len tam.Chodiť na velkú vydrží až keď prídem z práce, teda včera to vydržal, uvidíme dnes. S priateľom sme si upravili pracovnú dobu tak, aby nebol velmi dlho doma sám, ale aj tak to nejde inak. Kosť z byvolej kože mám, nedá sa povedať, že by to mal rád, lebo aj keď mu ju dám do čumáčku, aby kúsal, to, tak to odhodí a nevšíma si to. Našli sme mu vonku malé polienko, ktoré okusuje, všetko možné sme odložili na vyššie poličky, ale neviem ako, aj tak sa tam dostal a zničil mi papuču :) Jeho chovateľ mi poradil, že keď sa doma vyšpiní, tak to mám poumývať a nastriekať nejakým sprejom, aby necítil svoje pachy, ale uplne iné, to by som musela vystriekať celý byt. Je možné, že by to pomohlo, keby necítil pach svojho moču, tak by vydržal, skúsiť to môžem. Viem, že šteňa by sa do 1/2 roka nemalo kúpať, ale vyzerá to, že má blešku, keďže býval doteraz vonku. Môžem v 3 mesiacoch použiť šampón pre šteňatá, okúpať ho a potom poriadne vysušiť? To by mu nemalo uškodiť, keď potom bude v teple a suchu.
Hosť
 

Poslaťod rybicka » 18. Okt 2005, 10:58

ten anonymný- to som ja, zabudla som sa pred tým prihlásiť :)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Mary » 18. Okt 2005, 20:25

všetky šteniatka ohryzuju veci pokial maju mliečne zubky tak určite.Ja mam už druheho psa.Sice nie bigla. Ale v mojej blizkosti su novy prirastkovia bigli jedna fenka a jeden pes.Ta fenka je kludna ale ten pes to je bláznivy, ta pani s nim chodi na vycvik-sukromny,odporučam.
Ja som nikdy neučila na noviny psa,ked sa pri mne vycikal...tak som ho okrikla...a teraz sa iba vycika ked som v škole.
Celkovo neni zdrave kupať psa.Nejde o to že by prechladol.Moj otec často kupaval prveho psa a tak mu narušil kožu a začal smrdieť z toho.Ale už sa mu to zlepšilo.Vyskušaj obojok proti blcham pre šteniatka,ale musi byť dobre utiahnuty,nie ako normalny obojok,lebo inak nebude fungovať.A vystriekať s nejakym pripravkom okolie kde sa v byte pohybuje.Je dobre sa poradiť s veterinarom.
Moju 3,5mesačnu fenku som ešte nekupala,iba jej umyvam labky,riťku..Keby sa zasvinila,až vtedy by som ju okupala.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 19. Okt 2005, 7:05

Mary, díky za odpoveď. Ja ani nemám v pláne ho kúpať často, viem, že sa mu tým ničí pokožka. Čo sa týka labiek, tak keďže s ním chodím ráno von o 5,30, keď je ešte rosa, tak sa mu labky umyjú samy, chcela som ho len zbaviť blchy, ale brat mi povedal, že má sprej, tak keď ho nájde, tak psíka postriekam a snáď to bude v poriadku. Zistili sme, že vedľa vo vedlajšom vchode býva 2,5 ročný pes beagla, včera sme s ním boli vonku, tak spolu lietali, je fajn mať na blízku niekoho, kto má staršieho psa tohto plemena, aspoň mi prípadne poradí. Ty máš svoju fenku v dome, alebo v byte a kde vyrastala pred tým, než si si ju zobrala? Môj psík vyrastal vonku v ohrade, kde sa mohol vyvenčit kedykolvek bez toho, že by mu niekto vynadal. Tak sa teraz musí naučit, že nie je vonku. Inak si nemyslím, že potrebujem špeciálne cvičisko, som dosť vytrvalá na to, aby som ho základným veciam naučila sama, aj keď mi niekedy lezie na nervy :D ale ja to vydržím, vedela som do čoho idem, tak musím prekonať jeho vytrvalosť mojou :) som rada, že ho mám a vidím na ňom, že aj on je rád, že má mňa, tak si spolu s výcvikom poradíme :wink:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Mary » 19. Okt 2005, 20:43

Neni zač.
prečitaj navod či ten sprej neubliži šteniatku.Ak ho nahodou postriekate tak to spravte vonku,aby blšky povyskakovali niekde vonku.
Ja mam obidvoch psov v byte,než som tu fenku kupila tak bola v koterci.
Tak som to s tym cvičiskom nemyslela, aj ja doma učim psa zakladnym povelom,ale neskor ju zoberem aj na cvičisko,cem aby tam chodila a stale sa v niečom zdokonalovala.
V poslednom čase sa často stretavam so šteniatkom bigla (s tym blaznivym) a moja sa s nim tááák vyblázni :lol:
Bigl je zlaty pes :wink:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 20. Okt 2005, 7:00

Aj ja si to myslím, sice o beaglovi som nikedy neuvažovala, zobrala som si ho len kvôli pritelovi, lebo jemu sa ten pes strašne páči, ale už ako som ho prvý krát videla, tak som sa do neho zamilovala, aj keď mi niekedy pije poriadne nervy :) Ale to patrí k šteniatku, ktoré je ešte nevychované a robí si, čo chce. Ja v budúcnosti, až budeme mať viac priestoru(terza sme v 1izbovom byte) tak si chcem kúpiť vlkodava, to je pre mňa vytúžené plemeno psa 8)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Mary » 20. Okt 2005, 9:46

uuu to je trošku väčši psik, raz v meste jeden taky ležal a zabral polovicu chodnika :lol: .Držim palce splnenia sna
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 20. Okt 2005, 9:56

Ďakujem, z tohto plemena som unesená už veľa rokov, až budem mať väčší priestor a peniaze na jeho uživení, tak si ho obstarám. Chceme si s priateľom obstarať viacej psíkov, aj krížencov z útulku, nech si aspoň pár jedincov nájde domov, ale to budeme musieť mať veľký dom a dvor. Síce to plánujeme, ale ešte to bude nejaký ten rok trvať. Zatiaľ máme beaglika a to beriem za super začiatok :D
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod ankous » 20. Okt 2005, 22:43

:roll: zlata rybka :roll: nad tym si mal zbierat informacie pred kupou havkaca, aby si predisiel zbytocnym problemom. Vzdy plati zasada : co nezatrhnes hned ostane to navzdy :!: :wink:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod rybicka » 21. Okt 2005, 7:07

ankous to patrilo mne? teraz neviem, lebo to nesúvisí s ničím, čo sme tu písali.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod ankous » 22. Okt 2005, 0:26

Rybicka - nebud :shock: , ja som reagovala na tvoj prvy prispevok v tejto teme.
este nieco - najsamprv vychovaj z tohto kusadla spolocenskeho psa a potom premyslaj o ostatnych psoch........
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod rybicka » 24. Okt 2005, 6:45

ankous, ja som si kúpu psa veľmi dobre rozmyslela. Ja si nesťažujem, že nám všetko trhá. Len som chcela vedieť, či sa ho to dá odnaučiť, alebo tým musí prejsť...A som veľmi rada, že ho máme. A nikde som nepovedala, že tých ostatných psov chcem hneď teraz. Povedala som v budúcnosti, čo považujem tak asi do 5 rokov, myslíš, že za 5 rokov z jedného psa nevychovám spoločenského psa? Ja myslím, že ano, lebo dalo by sa povedať, že ak sa mi to nepodarí do 1,5-2 rokov, tak už to bude ťažšie, vychovávať dospelého psa.



pre všetkých: chcem sa spýtať, dá sa nejako vyčistiť psovi nos? Lebo keď dýcha, tak chrápe a to nielen pri spánku a tak piští, ako by mal sopel, alebo niečo také...
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Ashley » 24. Okt 2005, 19:26

Rybička nos sa určite dá vyčistit ale je to dosť náročné. Ja som tomusela lebo hafan bol prechladnutý a z nosu mu stále tieklo. od vtedy je to v pohode.
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia