šteniatko

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rybicka » 25. Okt 2005, 6:57

Ashley a ako? Dá sa to napr. že zoberiem vatovú tyčinku a vyčistím mu to, ako malému decku, že mu to povyťahujem? Dnes idem s ním k veterinárovi, lebo má napuchnuté oko, včera sme prišli neskoro, už nemal ordinačné hodiny. Sestrička mi povedala, že to má dlhší proces, že to nemá za 1 deň, pritom predvčerom to ešte nemal. Stále si to škriabe, má napuchnuté spodné podviečko tak, že mu to lezie až von z oka, ako si to škrábe, má to zakrvavené. Išli sme hneď večer, keď som si to všimla, ale bolo neskoro, lebo som nevedela, ako má ordinačné hodiny. Aj tak si myslím, že ord. hodiny od 15-18. je celkom dosť málo. I keď je fakt, že lieta po útulkoch a pre akútne prípady je na telefone. Som zvedavá, čo mi povie, z čoho to môže byť, lebo fakt netuším a vyhodilo sa mu to za 1 deň. Už nech je 15. hodin, nech tam môžem ísť. Zrovna sa opýtam na to dýchanie.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Ashley » 27. Okt 2005, 18:07

Je to jeden zo spôsobov ale dá sa to aj inak. Zatial skús ako vieš a uvidíš. Neudrel sa ti havo niekde do hlavičky, stači aj ked o neho zavadíš alebo sa pripletie pod nohy. V oku mu mohla prasknuť cievka ale nič vážne. Čo povedal veterinár??
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod rybicka » 28. Okt 2005, 6:15

Ahoj, už je po všetkom, teda myslím po operácii. Včera sme boli. Dal mu to preč, mám pre neho tabletky Cefa-cure, ktoré obsahujú cefadroxil 200mg. Nevieš, či to je nejaké analgetikum na skludnenie, alebo len proti bolesti? Dávkovanie je 1 denne. A potom ešte dostal mastičku do oka. Včera keď sa prebral z narkózy hodinu po operácii, tak strašne zavýjal, vrčal, štekal, snažil sa zdvihnúť, ale ešte bol bezvládny, hrozne ho to muselo začať bolieť, lebo takto som psa ešte "plakať" nepočula. Samozrejme som plakala s ním, nemohla som to vydržať, mala som nervy nadranc, keď som to počula. Večer už bol ako rybička a zasa sa snažil všetko ničiť, hlavne sa snaží odstraniť si límec okolo krku, stále do toho ryje packou a snaží sa to dať dolu. Musí to mať 2 týždne, tak dlho sa mu to vraj bude hojiť. To bude velmi veselo. :? ale zvládneme to, dokonca na to aký je malý, tak to znáša dobre, stále o to zakopáva, ale keď zdvihne hlavu, nesie sa ako pán :lol: aj do schodov :wink:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron