stekot

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

stekot

Poslaťod gabi » 26. Jún 2006, 17:10

Ahojte
Prosim, prosim potrebovala by som trochu poradit.
Mam doma 5 - mesacneho psika yorkshirskeho teriera.
A mam s nim problem, ked sme niekde vonku tak sa casto rozbehne po ludoch ktori su od neho dost daleko a zacne po nich stekat a nechce za nic na svete prestat. Neviem ako ho to odnaucit - krik vobec nepomaha. Proste mam pocit ze ma v tom obrovsku zalubu. Bojim sa ze s nim nikam nebudem moct chodit, resp. nebudem ho moct pustit navolno.
Dakujem velmi pekne za vsetky vase rady
gabi
 

Poslaťod Danka » 26. Jún 2006, 21:11

Obávam sa že to je vec povahy psa ale rada by som sa mýlila, lebo mám ten istý problém s čivavou a ako si všímam niektorím ľuďom to nie je moc príjemné. Takže budem spolu s tebou čakať na odpoveď a dúfať že sa to dá odučiť. Moja fena to začala robiť cca pred dvoma mesiacmi. Teraz má rok. Mám aj psa čivavy ten to nerobí.Šteká aj keď ju mám na rukách aj keď je v prenoske, aj keď je navoľno.
Danka
 

Poslaťod zuzu » 26. Jún 2006, 21:24

gabi skus ho bravat casto von a chodievajte vela medzi ludi..myslim ze by si tym, nic nevyriesila keby si ho nikam nebravala ..najlepsie keby ste sli na nejaku akciu alebo niekde kde je vela ludi nasa mala ten problem, ze sa az prehnane tesila z kazdeho cloveka ktory isiel okolo tym ludom sa to sice pacilo lebo bola mala a zlata ale mne sa nechcelo stat pri kazdom cloveku ktory presiel okolo a pockat kym ho vyoblizuje.. :roll: a cim je starsia, tym ju to sa mi zda ze prestava bavit..
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod anitram » 27. Jún 2006, 7:27

no kricat, ked steka nie je moc dobre, oni v tom stekote ani nepocuju co kricis a beru to ako dalsiu vyzvu, ved ked ty kricis, tak aj on musi kricat, privolavacku asi nemas nacvicenu, alebo ho skus pri kazdom takomto rozbehnuti sa k niekomu zavolat a odmenit piskotom alebo kuskom parku, najskor by som to riesila na voditku, nie nechat ho tahat k clovekovi a stekat na natiahnutom voditku, snazit sa ho privolat v momente akoby to chcel urobit, naucit razne nesmies, inak 5 m voditko pre yorka nie je az take utrpenie a najdi si nejaky flek, kde nie su ludia a tam ho mozes vybehavat a medzi ludmi potom na voditku
ale aj tak si myslim, ze je to vacsinou od povahy psika, da sa to azda trosku potlacit
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Andrea » 27. Jún 2006, 9:05

Dobrá otázka, tiež moja jorkina šteká na všetko čo sa pohne. Skús normálne začať s ním cvičiť. Chôdzu vedľa nohy, sadni ľahni a na povel štekaj. Je to teriér a má v povahe štekať, ale aj ľahko sa učiť nové veci. Je vo veku kedy by mal začať cvičiť. Samozrejme všetko to treba vo forme skôr takej hry a za každý úspech odmeňovať. Je dobré naučiť ho zakazovací povel. Napr. polož mu kúsok salámu na zem a povedz "NIE" a nedovoľ mu aby si ho zobral chvíľu počkaj a potom mu dovoľ to zožrať. Skús to isté aj s hračkou, starou ponožkou, čokoľvek s čím sa rád hrá. V praxi to môžeš využiť pri tom štekaní. Keď sa naučí na povel "NIE" ukončiť niečo čo práve robí, skús to pri tom štekaní.
Ešte na záver: nikdy necvič dlhšie ako 20-30minút. Nestrácaj nervy a nekrič na psa. Každý úspech odmeň pamlskom alebo pohladkaním. Po každom cvičení sa s ním pohraj.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Michaela » 27. Jún 2006, 16:38

ja si myslim, ze ti oznamuje, ze niekto cudzi ide. moj prvy pes dino to robil a aj sirka steka ked je na volno na viniciach alebo na luke, ale ked ide po dedine aj bez voditka tak nesteka. ale nekric na nu, ona bude este hlasnejsie stekat. a s dinom to bolo tak ze on stekal ked bol pusteny na luke a do psov stekal vzdy.
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Michaela » 27. Jún 2006, 16:42

a este nieco. ked sirke poviem ticho tak prestane stekat a pozrie na mna a zavrti chvostikom.ona nevie povel zostan ani miesto, ale ked jej poviem aby zostala niekde lezat, ukazem jej miesto, kde ma lezat a poviem Neopovaz sa pohnut. ked jej vzdy poviem aby sa nieco neopovazila urobit tak posluchne.
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod gabi » 28. Jún 2006, 13:08

Dakujem velmi pekne za vsetky vase rady.
Inak co sa toho tyka tak on pozna povely - k nohe, ak ho nic nerozptyluje, ale jednoducho ked sa mu nezdaju nejaki ludia - tak sa rozbehne a potom ho uz nic nezaujima.
Presne o to sa snazim ze ked ide nejaky clovek a viem zeby sa ten moj maly nezbednik mohol napaprcit tak sa ho pokusam niecim zabavit. Ono to niekedy vyjde, ale niekedy ho zabavim a zrazu sa za tym clovekom aj tak rozbehne a pritom uz je od nas dalej. Najviac neprijemne mi je ked sme niekde vonku pri vode a tam sa rozbehne po ludoch a zacne stekat. A nie a nie ho od toho odhovorit.
Ale este raz velmi pekne dakujem.
gabi
 

Poslaťod Andrea » 28. Jún 2006, 13:43

Gabi ešte jedna rada. Je to šteniatko a poväčšine sa týto malí krikľúni ukľudnia keď dospejú. Treba len vydržať a stále napomínať, aby vedel že si to nepraješ.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť