krytie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

krytie

Poslaťod rybicka1 » 28. Sep 2005, 8:37

Ahojte, chcela by som vedieť, čo potrebuje čistokrvný pes s PP k tomu, aby bol vhodný na krytie sučiek. Stačí, že má PP, alebo nejaká výstava, alebo musí mať - keď je to druh poľovníckeho psa - aj nejaké skúšky?
rybicka1
 

Re: krytie

Poslaťod Joachim » 17. Nov 2005, 14:39

rybicka1 píše:Ahojte, chcela by som vedieť, čo potrebuje čistokrvný pes s PP k tomu, aby bol vhodný na krytie sučiek. Stačí, že má PP, alebo nejaká výstava, alebo musí mať - keď je to druh poľovníckeho psa - aj nejaké skúšky?


Ahoj no jasne ze potrebuje. Musis byt v klube. Musi byt CHOVNY t.j musi mat polovne skusky a nejaku tu vystavu podla toho ako ma stanovene klub. Potom sa stane chovny a uz treba len chovnu suku. Potom mozete kryt :)
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod rybicka » 21. Nov 2005, 8:04

Ahoj, myslíš, že má môj pes šancu vyhrať nejakú výstavu, keď bude mať jazvu cez celú nohu? Lebo mal minulý týždeň úraz-zrazilo ho auto a má fraktúru zadnej nohy. Keď sa mu to zahojí, bude mať jazvu. Už asi nemá význam s ním chodiť na výstavy, však? :(
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lenica » 21. Nov 2005, 9:24

Ahoj Rybička. Auto Ti zrazilo biglika???? :( Chudáčik. Ale osobne si myslim, že máte šancu. Veď to nie je vrodená vada tá jazva. Ale naozaj neviem. Ak Ti stačí iba psíka uchovniť (a nechceš pokračovať vo výstavách), tak nepotrebuješ na výstave vyhrať. Stačí mu známka Výborny. A tú môže dostať aj s jazvou na zadnej nôžke. Držím palce. :)
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod rybicka » 21. Nov 2005, 9:29

Mne o tie výstavy ani nejde, teraz mi ide hlavne o to, aby sa uzdravil, aby bol v poriadku, len som sa pýtala, lebo viem, že by mal inak perfektné predpoklady na výstavách vyhrať, je nádherný, má výborných rodičov, je proste úžasný a silná osobnosť. Aj ten úraz nesie statočne, viac než ja a to je dobre. A chcela by som, aby bol chovný, lebo má naozaj výborných predkov a bola by škoda to nevyužiť. Uvidíme. Inak ďakujem za povzbudenie 8)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lenica » 21. Nov 2005, 9:36

Máš pravdu. Hlavne, hlavne, aby bol zdravučky. Ano, psíčkovia oveľa statočnejšie nesú, keď sa im niečo stane. :D Sú zlatí a odvážni.
Keď už bude uzdravený, tak s ním skús ísť na najekú výstavu. Skús nejakú národnu, kde nebude až tak veľa psov, prípadne sa skús s chovateľmi o tom porozpraváť.
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod rybicka » 21. Nov 2005, 9:41

Skúsila by som keďtak najprv nejakú klubovú, ak by prešiel v klubovej výstave, možno by mal šancu aj v národnej, čo myslíš? No uvidíme. Všetko sa uvidí po novom roku, dovtedy bude mať šrob v nohe, až mu to vytiahnu, musí sa najprv zrehabilitovať a potom sa uvidí. Až by behal tak ako predtým, tak skúsime nejakú výstavu. Bude to ešte ťažké.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lenica » 21. Nov 2005, 9:51

Ja by som skôr povedala, že vyskúšaj tú národnu. Na klubových býva veľke množstvo psíkov. Určite väčšie ako na niektorých Medzinárodkach. Na klubovku sa každý ženie. Ale myslím, že aj tak budeš potrebovať aj Výbornu z klubovky. Neviem, aké má Váš klub kritériu. U môjho plemena je to tak, že z klubovky musí mať výborný a z ostatných stačí VD. S tou nôžkou, ak ju má dobre zoperovanú, tak by nemal byť problém. Kamoškin ridgeback mal tiež zlomenú, mal tiež klin a teraz beha ako drak. Má tam sexi jazvu. :D
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod rybicka » 21. Nov 2005, 11:55

Uvidíme, zatial sa musí uzdraviť. Aj tak je zatial malý. Od ktorého veku(mesiac, rok) môže vlastne pes môže chodiť na výstavy? Junior sa počíta od ktorého veku?
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lenica » 21. Nov 2005, 12:44

Takže začína to triedou Baby (od 3 do 6 mesiacov), potom je Dorast (od 6 do 9 mesiacov), potom je tr. mladých (od 9 do 18 mesiacov), trieda stredná (od 18 do 24 mesiacov), otvorena (od 15 mesiacov - do neobmedzene), trieda pracovna (ale to neviem, kedze mam spolocenske plemeno) a tr. sampionov (musi byt sampion nejakej krajiny, nemusi byt iba CH SR). :)
Ale do chovnosti sa tusim rata od triedy mladých.
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod rybicka » 21. Nov 2005, 13:13

Super, tak to máme ešte čas, keďže môj má 4,5 mesiaca:) to snáď do tej doby prebolí:)))
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Lenica » 21. Nov 2005, 14:50

Aaaaale, jasné. Máte dosť času. Veď to je ešte psie babatko. Uvidíš aj až keď zúbky vymeni a podobne. :D
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Joachim » 21. Nov 2005, 14:56

Ahoj rybicka. Je to uplne v pohode, pockaj kym vyrastie a mozes ist myslim ze jazva nebude prekažkou. A vobec ked to ma na pravej tak to ani rozhodca neuvidi :wink: . Myslim ze to nebude prekazat teda nemyslim , viem. Drzim palce. Ak je to polovne plemeno, teraz mi vypadlo co to je zac tak treba aj skusky.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod rybicka » 21. Nov 2005, 15:02

Je to beagle, o polovných skúškach viem, ale čítala som na internetovej stránke klubu chovatelov beaglov, že k chovnosti nie je potrebná skúška ak má 4 výstavy na výbornú-klubovú, národnú, medzinárodnú a šampionov. Tak nejako to bolo. Ale keby som sa rozhodla urobiť polovné skúšky, tak by mi pomohol brat, on je polovník a má 2 polovnícke psy, takže by mi s tým pomohol. Ale na to je čas :)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť