vyber plemena

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

vyber plemena

Poslaťod julieta » 24. Sep 2005, 22:52

poradte mi prosim vas, chcem si zaobstarat psika a vaham nad tym ake plemeno by to malo byt kedze byvam v panelaku a nemal by byt dlhosrsty a velmi velky. neviete mi poradit aky pes moze existovat v takychto podmienkach?
julieta
 

Poslaťod popo » 27. Sep 2005, 17:37

podla mna je vhodny cinsky nahac
popo
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 19. Sep 2005, 16:00
Bydlisko: BA

Poslaťod Ashley » 28. Sep 2005, 3:44

Podla mna to môže byť akýkoľvek pes, pokial si ochotná po nom robyť poriadok a môžeš mu zabezpečiť dostatočný pohyb každý den. Ja bývam v paneláku a mám dvoch severských psov. Možno nie som normálna ale mám ich rada a aj oni mňa.
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod goldenko » 28. Sep 2005, 21:08

Nezáleží na tom, kde budeš psíka chovať, či v rodinnom dome, alebo v byte, ale koľko si ochotná venovať sa mu. Niektorí potrebujú viac a niektorí menej pohybu. A ak nechceš dlhosrstého preto, že budeš mať v byte plno chlpov z neho, tak s krátkosrstým je to rovnaké, len ich je menej vidieť. :o
goldenko
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 11. Sep 2005, 10:46

psik do bytu

Poslaťod Adika » 1. Okt 2005, 16:32

Ak máš zaujem o psíka, tak absolutne ideálneho do bytu ti môžem ponúknuť. je to bišonik. Biely chumáč, ktorý neplzne,ale treba ho vyčesávať ako každého,aj krátkosrstého. Max. výška je 30cm, je čistotný, hravý, ale dokáže sa prispôsobiť. Ak nemáš vôlu sa sním hrať,tak poslušne zalezie na svoje miesto a počká na tvoju hravú náladu. Ja mám doma dvoch a som mimoriadne spokojná. Bývam síce v RD, ale moji psi sú aj tak posteloví,tento psík nepatrí ani von. Maj sa.
Adika
 

rozhodnutie

Poslaťod julieta » 1. Okt 2005, 17:54

Uz som sa definitivne rozhodla a zajednala si steniatko stafordsirskeho bulteriera. Zalubila som sa do neho na prvy pohlad. A ako som citala tak to je prave ten pravy psik pre mna.
Dakujem za vsetkym za rady.
julieta
 

Poslaťod Mary » 1. Okt 2005, 18:46

Ahoj julieta !Dobre rozhodnutie,ja mam 3mesačnu fenku pitbula .Kde byvaš?
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

sbt

Poslaťod julieta » 2. Okt 2005, 0:30

AHoj Mary, byvam vo Zvolene. A ty?
julieta
 

Poslaťod Mary » 2. Okt 2005, 11:18

To je smola,myslela som si že by sme spolu chodili venčiť.Ja som z BA
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod ankous » 5. Okt 2005, 0:03

Nemozes si vyberat plemeno takym to stylom. Musis predsa vediet ake plemeno sa ti paci a ake zvladnes = myslim tym vychovu. Je velmi vela plemien ktore nie su vhodne pre prvochovatelov=prvopsickarov.
Vidim ze ti odpovedali sami milovnici psov ktory su ochotny obetovat vsetko pre svojho psika. Myslim ze ja nemam co uz dodat.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Mary » 5. Okt 2005, 11:02

ankous neviem čo tym mysliš,či to že tieto plemena su nezvladutelne, to neni pravda.To s tymi začiatočnikmi tiež neni pravda, he ja poznam vela ludi čo chovaju tieto "bojove" plemena a niektory z nich su tiež začiatočnici (skor ide o vek,aby to nechovalo dieťa,bo to by toho psika neutiahlo).Stači ak si julieta zaobstara vhodnu knihu o nom a prečita všetko od slova do slova a je dobre ked ešte pozna nejakeho psičkara čo chova taketo plemeno aby jej o nom porozpraval.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

vyber plemena

Poslaťod julieta » 5. Okt 2005, 11:43

mily ankous, ja som si o tom psovi, a nielen o nom prestudovala uz mnoho literaturi. Ja osobne by som najradsej chcela labradora ale do bytu je nevhodny. Ked som videla stafordshirskeho bulteriera, hned mi padol do oka a velmi sa mi zapacil. Tak som sa o neho zacala zaujimat u chovatela, u ktoreho som si zaobstarala steniatko. Takze si nan este musim pockat. Myslim ze do marca mam dostatok casu prestudovat literaturu. Myslim ze sa neda povedat ze je to bojove plemeno, uz len z toho co som vsetko precitala. Je to pes, ktory nema v krvi ublizovat ludom. Pravdaze, kazdy pes by sa dal nazvat bojove plemeno, podla toho ako si ho clovek vychova. Neviem akym inym sposobom by som si mala vyberat psika, ked nie studiom literatury, komunikaciou s chovatelom. A cakanim, kym sa narodi.
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Poslaťod ankous » 7. Okt 2005, 21:40

Myslim,ze so stafordom si to vyriesila bravurne. Ja som zistila, ze teoria je jedna vec a prax druha. Co pes to osobnost takze nemozes sa spoliehat len na literaturu alebo na rady ineho chovatela. Samozrejme myslim to v dobrom. Mala si uz niekedy psa? Ja mam psov odmala. Psickareniu sa venujem od 9tich rokov a na chov som sa dala az tento rok a to ani nechci vediet kolko mam rokov :oops: :shock: Nie, vsetko myslim v dobrom, len nejak v poslednom case sa stretavam s ludmi ,ktory si kupia psika a o par mesiacov sa stazuju na bezne problemy.
V kazdom pripade ti drzim palce, lebo staford je az privelmi svojhlavy a prve mesiace budes mat velmi vela prace. Kamaratka ma psa staforda a napr. ona si ho kupila, odmala piplala a ten zasran si vzal do hlavy ze bude pocuvat len jej otca. Takto je to uz 3roky a ona zamysla ze si kupi este jedneho a pokusi sa ho presvedcit aby bol iba jej. :)
Zo srdca ti prajem uspech. :lol:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Ashley » 8. Okt 2005, 13:20

Milá MARY! Vydím že ty sa vyznáš vo všetkom úplne dokonale len by som rada vedela odkial si prišla taká múdra ked niekto kto sa venuje chovu a kynológii cez 10rokov si to o sebe netrúfne povedať. Rada by som to vedela, aj to do akej mieri je tvoj pes ovládatelný!
Naposledy upravil Ashley dňa 8. Okt 2005, 13:43, celkovo upravené 1
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod Ashley » 8. Okt 2005, 13:32

JULIETA v akej knihe si si všetko preštudovala o tomto plemeni (v tej kde je napísane že pudlík má tretí stupeň agresivity alebo v tej kde sa hovorí že čau čau je vysoko aktívne zvieratko?) a to je len malí príklad čo sa dočítaš v dnešnej literatúre. teória nenahradí skúsenosti a rady chovatelov. Počuj ako si vlastne prišla na to že labrador nie je vhodný do bytu? ak niečo o tomto psovi viem tak len tolko že je to jedno z najtrpezlivejších plemien ktoré dokáže hodiny čakať kým pán nekývne rukou, a nie je ani náročný na výbeh. Aj preto často pomáha chorím a postihnutým. Tak iba tolko z mojich skúseností. Niekedy nezáleží na velkosti ale povahe psa o ktorého máš záujem!
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia