vyber plemena

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

vyber plemena

Poslaťod julieta » 8. Okt 2005, 23:22

Mila Ashley, kazdy raz musi zacat od piky. Takze myslim, ze som nepristupovala k vyberu plemena lahostajne. Ako som uz spominala, konzultovala som to s dlhorocnymi chovatelmi tohto plemena a precitala som asi vsetky fora, ktore riesia problematiku tohto plemena.A to nespominam este literaturu vyhradenu prave tomuto plemenu. Ludia, ktori maju s nim skusenosti ich radi sprostredkuju dalej. Ty si tiez ucena z neba nespadla, takze nejako si musela zacat chovat psika, ak pravdaze nejakeho vobec mas. Ucila si sa na svojich chybach, a kto tvrdi ze to tak nieje, tak nie je celkom uprimny. Ja osobne, som so zvieratami vyrastala. Momentalne mam doma dve zvieratka, ktore su v niektorych momentoch narocnejsie na starostlivost ako pes. A mala som uz aj psa aj ked len malu chvilku a nebyval u nas v byte ale na dvore takze mal celodenny pohyb. Co sa tyka labradora, mne osobne sa nepaci, ked sa velki psy chovaju v byte.V nasom by veru vela priestoru na pobehovanie nemal. Mam kamarata, dlhorocneho chovatela a cvicitela labradorov ktori ti potvrdi, ze treba sa s nim aspon raz za den poriadne vysantit vonku, aby mal nejaky ten pohyb.
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Poslaťod Mary » 10. Okt 2005, 18:33

Ashley ja netvrdim že sa vo všetkom vyznam uplne dokonale,a nikdy som to ani netvrdila.Prveho psa som si zaobstarala od 1997,tak niesom nejaky novačik 8) (toho som naučila tiež všetko, ale otec si ho rozmaznal,a zbožnuje jeho).
Na to že moja fenka ma iba 3mesiace a mam ju ani nie mesiac vie si sadnuť,lahnuť, rozumie povelu fuj,je čistotna, na povel "ku mne" posluchne ale ked je so psami tak iba niekedy posluchne, ale to už sa docviči na cvičaku,teraz ju učim "ostaň".Ma rada všetkych ludi,to aj cudzich,deti, zvierata.
Kludne sa može zmeniť,može byť ina,ale vychovavam ju čo najlepšie a venujem jej všetok mojho volneho času.
Naposledy upravil Mary dňa 10. Okt 2005, 18:50, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Mary » 10. Okt 2005, 18:49

Julieta ja som spoznala jedneho angličana,kt.si kupil staf.bulteriera a moja fenka sa snim tak bláznila.Teraz ma 6mesiacov, ale jeho pan musel isť do anglicka, tak v sobotu ho dal kamaratovy a moja mala sa s nim poslednykrat vyšantila.Strašne zlaty psik,a škoda že ten jej druhy pan byva daleko,teraz sa nebudu vidavat a hrať.Inak tiež som rozmyšlala aj nad tymto plemenom.Tiež sa mi osobne nepači labrador,u nas jedna chova dvoch v byte.Aj stafordshirsky sa použival na vodiace učeli pre nevidiacich,aj vo filmoch.
Dokonca poznam aj jedneho 8ročneho pitbula ktory by ani muche neubližil,tak netreba všetky "bojove" plemena hadzať do jedneho vreca,ako to robi vela ludi,čo ma vie naštvať :evil: a to budeš počuť od vela ludi,ako ta bude upozornovať, že počuli v radio tamto.....a hentam sa to stalo....bože to je bojove plemeno,radšej sa vzdialim...
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Ashley » 11. Okt 2005, 19:31

Mary ja netvrdím že sa to nedá a obdivujem čo si dokázala. Neodsudzujem týchto psov, naopak si myslím že sú velmi inteligentný. Otázkou ostáva čo urobíš až na teba raz tvoja kráska vycerí zúbky. Je to dosť ťažké. Mám dvoch psov velmi dominantného plemena ktorí nemajú radi iných psov no milujú ludí a hlavne deti. Ale aj toto mohlo byť inak keby som mala dnešné skúsenosti a tak sa mi teraz podarilo že ten mladší aj napriek tomu že vyrastajú vedla seba je hravý a vie sa hrať aj z čivavou i napriek tomu že jeho výška je 65cm. Držím palce aby plemeno pitbul a staford prežilo a ludia ho začali chápať.
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod ankous » 11. Okt 2005, 23:05

Zboznujem vyjadrenia typu: "venujem mu vsetok volny cas". :lol: Kolko je to..... :? dve-tri hodiny denne a cez vikend trochu viac? Pri predpokladu ze si mlada zaba, nemas deti a mozno aj priatela. :wink:
:shock: Aj ja chcem mat stena ktore po cca troch tyzdnoch tak pocuva. Moja sucka NO /ktora ma teraz uz uctihodnych 10apol roka /ked bola stena /a to sa o NO hovori ako o mudrych psoch/ tak trvalo skoro 4mesiace aby som mohla povedat " pocuva na slovo". :idea:
Netvrdim, ze to nie je mozne, ale vazeny stanme na zemi a prestanme lietat a snivat :idea: ako by to mohlo a malo byt :idea:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Mary » 13. Okt 2005, 9:19

ankous hovoriš o mne? ja mam 20rokov a viem čo je to zodpovednosť, venujem jej všetok čas okrem toho ked som v škole vieš študujem, a ked som na brigade, a čo sa tyka soboty a nedele,tak to som okrem troch hodin (čo prave brigadujem) pri nej.Každy den ju cvičim.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Mary » 13. Okt 2005, 9:23

Ashley mysliš že nadtym niekedy nerozmyšlam,že namna nevyceri zuby, všetko je možne, preto ked niečo zle spravi dostane po riti aby vedela že ja som tu šef.Kludne sa može u nej prejaviť dominantnosť,ale zatial o tom pochibujem.
Akych maš psov?
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Ashley » 13. Okt 2005, 17:51

Capnutie po riti má byť podla teba trest? Nevravela si náhodou že nemajú poriadne vyvynutý cit? A ty si myslíš že si to capnutie po riti vôbec uvedomuje, alebo len hrá že to velmi bolí a že už bude dobrá, ovšem do doby kým nebude mať viac sili. Potom sa ukáže kto je pán len aby bolo neskoro. Pre šteňa je jedinou autoritou jeho mama, a my mu ju máme nahradiť a pokial je to možné mali by sme sa správať presne tak ako ona. Mám dve japonské Akity. sú to psy, 5 a 9 rokov
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod Mary » 15. Okt 2005, 9:28

Ashley to capnutie je silnejšie ako to vyzera tu,ale prešla som na inu metodu.Včera ked som bola v jednom obchode s chovatel.potrebami stretla som sa tam s jednou nevidiacou pani,ktora mala pri sebe velkeho bradača a doma že ma ešte stredneho.No tento počuval na slovo a ani nevedel čo je to žiarlivosť ked ona hladkala mojho psa.Podla hmatu vedela určit že čo mam za psa a aj aky je či bude povahovo.Ta toho tolko vedela určiť,ja som sa len divila.Ja som si nebola ista či moj pes je pittbul alebo staford, ona mi povedala že AMST určite a križeny s AMSbulterierom.Takže pittbul v nej neni.A že je vyrovnany,vie sa podriadiť človeku..A trestať tak (neviem či ma pochopiš) chitiť za kožu hore na krku a potriast snou.A tolko veci mi povedala o vychove čo som sa nikde nedočitala.Ona tolko veci o kinologi poznala že ja som len bola takto :shock:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod ankous » 15. Okt 2005, 22:09

Si si ista Mary, ze ta pani bola ozaj nevidiaca?
Nezda sa mi.
To ci si alebo nie si zodpovedna, to neviem ,ale
ak robis vsetko to co si napislala tak vela casu tomu psovi nevenujes.
Je to vsak kazdeho vec, nechcem sa ta dotknut. Ved vlastne som aj
ja plne vytazena. 8)
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Ashley » 18. Okt 2005, 7:09

Mary tak teraz už nemám slov. Tak najprv tvrdíš a pevne stojíš za tým že si si všetko prečítala a teraz rezignuješ? Čo myslíš, ako trestá mama svoje ŠTENIATKA??????
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod Mary » 18. Okt 2005, 20:28

ashley no ved za kožu
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Mary » 18. Okt 2005, 20:38

ankous heee :lol: že ja jej nevenujem vela času.By si sa čudovala,ked niesom v škole som stale s nou a ked niesom doma snou tak všetci čo ma poznaju vedia kde ma maju hladať, v parku snou a s inymi psami.
Vzdy ju musim mať pri seba, teda ona musi mať mna pri sebe.Začala ma počuvať aj ked je medzi psami.Nepači sa mi ked pišeš niečo čo neni vobec pravda.

nie bola slepa,ja som povedala že je to pitbulka,a ona povedala že je to staford...ved uvidim neskor či mala pravdu
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Ashley » 19. Okt 2005, 17:42

Mary tak si predstav že tá naša za chvost. Nemáš šajnu čo je socializácia a správanie psa, ešte k tomu ak máš kríženca takýchto psov. DRŽÍM PALCE!!! zbohom.
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod Mary » 19. Okt 2005, 20:16

ashley, vieš nikdy som sa nezaoberala temou že ako matka tresta svoje mlade. A čo teraz, to ju mam ťahať za chvost :shock: :lol:

a neviem o čo ti ide, o čo sa snažiš, ja sa s nikym hadať nemienim, niesom taky typ aby som sa nechala vytočiť či znechutiť, skor si z teba utahovať, si si ista že všetko čo pišem myslim vážne, ja si rada z ludi uťahujem :lol: teda z takych ako ty

ZBOHOM či s Bohom :twisted:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia