vyber plemena

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod ankous » 20. Okt 2005, 23:11

Mary - tak to si si pomylila forum. Ked chces srandickovat tak ozaj z bohom. Sem tam nieco odvrknut a :lol: to beriem, ale nevediet ako tresta mama svoje mlade alebo napr. poznas vyvoj kostri psa :?: Kedy je kriticke obdobie psa pri vyvoji rurkovitych kosti :?: :twisted: Rychlo utekaj pozriet svoju mudru knihu :twisted:
Pochop, ze z tvojich reci mam pocit, ze mozno mas doma psa alebo nieco take o com nemas sajnu. :roll:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Mary » 3. Nov 2005, 9:25

tak ankous sorry :wink:
čo je kriticke obdobie psa pri vyvoji rurkovitych kosti to netušim, ale ked je niečo jednemu z mojich zvierat tak bežim k veterinarovi a to vždy...
:shock: A ja neberem všetko iba z knihy,ale aj zo skusenosti inych chovatelov, od cvičitela,či od veterinara,podlo toho o aky problem sa jedna...
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Ashley » 6. Nov 2005, 8:24

Mary neber to v zlom ale problém asi bude v tom že vždy sa pýtaš tých druhých a tvoje vedomosti sú dosť slabé. Za normálnych okolností by to nebol problém lebo máš pravdu v tom že každý sa učí na vlastných chybách. Ale rozhodla si sa pre psa ktorí má vďaka nám luďom dosť zlú povesť a na ktorom sa môže dopustiť chyby aj skúsený kynológ. Asi preto si myslím že nie je správne sa učiť na tomto psíkovy a pokaziť mu snahu, jeho a jeho chovatelov o zaradenie do tejto spoločnosti lebo podla mňa si to zaslúži svojou inteligenciou. Vždy na celom svete platilo jedno pravidlo, Neexistuje hlúpi pes súlen HLÚPI LUDIA!!!!!!!!!!!
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Re: vyber plemena

Poslaťod Hosť » 6. Nov 2005, 19:06

Najlepší je ratlík alebo pinč! Je malý a krátkosrstý! :roll:
Hosť
 

Vyber plemena

Poslaťod miro » 8. Nov 2005, 15:12

Nestačim sa čudovať,ale tolerujem vaše nazory.Vidieť že už sa pevne rozhodla,tak jej to nevyvracajme ale snažme sa jej pomôcť.Ja začnem asi takto- ak sa ti podari šteňa priniesť domou daj si ho u veterinara prezrieť.Venuj mu dosť času na zvyknutie v druhom prostredi, pokial možno choď pravidelne medzi ostatnych psikov aby sa socializoval,nesnaž sa mať s neho agresora,skus ak maš možnosť využivať nejaky cvičak alebo agillity aby mal nejake zamestnanie a to formou hry.Maš sice prveho psa ale ak nespraviš chybu ty tak potom budeš mať dobreho kamarata.Je sice dobre že študuješ knihy o tomto plemeni ale pozor na to každy psik je smostatna osobnosť.Prajem veľa uspechov ahoj miro
Jachyme hoď ho do stroje
miro
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 18. Okt 2005, 9:15

Poslaťod julieta » 9. Nov 2005, 10:50

Vobec nechapem ludi, ktori si myslia, ze SBT je jeden najagresivnejsi pes aky moze existovat. Vy mi tu hovorite postupy ako ho chovat ako keby to bol najvacsi agresor na zemi. Keby ste aspon nieco o tomto psovi vedeli tak by ste nenapisali ani slovko o agresii. Ja viem ze v minulosti bol bojove plemeno a aj teraz sa v niektorej literaturi oznacuje ako bojove plemeno. Ane nema v povahe vyrazne crty agresie. Mozno je agresivny ked sa na neho vrhne iny pes, ale to je kazdy pes co sa brani. Ked som mala krizenca na ktoreho nejaky pes zautocil, tak sa vedel sam obranit. A nebolo to bojove plemeno. Asi tak.
Pamatajte si, pes je obrazom cloveka. Teda ak nie je vychovavany k agresivite, tak nebude agresivny.
Moj kamarat ma rotvajlera co je pokojnejsi ako labrador.
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Poslaťod Ashley » 9. Nov 2005, 11:04

Julieta ale pamätaj aj na to že genetika je tu medzi nami a nesie ju aj tvoj štvornohý kamarát. Tak ako labrador sa vrhne do vody za kačicou, ako stavač ostane nehybne stáť, ako bude jazvečík nahánať zver tak aj tvoj havo nesie známky agresie ktoré má od svojich predkov. a to nemáš ako poprieť. To to je realita. Pa
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod Hosť » 9. Nov 2005, 11:47

Ashley, ja viem. davam ti za pravdu. Dokonca som na spektre videla ze ked zoberies stena od matky skor tak neprenesie na neho tie agresivne navyky. Ale kazdy pes ma nejake spravanie dane genetikou. Len ja si myslim ze spravnou vychovou je mozne toto spravanie potlacit. V UK nazyvaju toto plemeno ,,nanny dog,,. Keby bol agresivny zabijak, neviem ktory clovek by nechal dieta pri tom psovi
Hosť
 

Poslaťod Ashley » 9. Nov 2005, 12:37

Ja v prvom rade netvrdím že je zabiják. Mám Akitu (neviem či to poznáš) a ako 5 ročný sa hral zo psom tohto plemena ktorí mal 4 roky a to už je čo povedať. Bol svetovo vychovaný. Okrem toho poznám úplne inú povesť tohto plemena. A sice ako sa stará o čivavu, ako zachránil dieťa a mnoho ďalších. Z jednej strany tohto psa obdivujem no na druhej si myslím že nepatrí do neskúsených rúk. Mymochodom neviem o tom že genetika sa dá potlačiť skorím odchodom od matky!!!!!
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod julieta » 9. Nov 2005, 13:16

Ano poznam akitu. dokonca som mala moznost mat tohto psika lebo kamaratovi sa narodili steniatka. Ale nezaujala ma povahovo, teda tu si priznam ze vychovu pri nej by som asi nezvladla. Co sa tyka tej potlacenej agresivity na SPEKTRUMe bol hodinovy prispevok ohladom spravania bojovych psov. No a reakcia na to, ze prvopsickar nezvladne vychovu SBT, kazdy musi nejako zacat. A kazdy pes ma nejake tie vrtochy. Ja potrebujem psa vhodneho pre moje podmienky. A tento mi aj povahovo vyhovuje. Ja viem ze ako prvopsickar nemam skusenosti ale niekde ich nabrat musim. Poznam sa a viem ze mu poskytnem vsetko co mozem teda aj spravnu vychovu. A poznam SBT, ktorych mali ludia prvopsickari. Su z nich vychovani krasni a poslusni hafani.
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Poslaťod Ashley » 10. Nov 2005, 19:40

Som rada že poznáš akitu a že si priznáš že by si ju nezvládla aj ked ja si myslím že ano. Treba pri nej iba pochopiť že je člen rodiny a jej velkosť nemení nič na tom že s tebou bude pozerať telku alebo ti občas vlezie do postele. Toto bude chcieť aj tvoj hafan a ver mi že bude spokojný. Skús mu ukázať že patrí medzi vás a že ma aj vaše práva ako spinkať kedi chce, ísť von, alebo ochutnať vašu večeru. Druhý krok je že aj napriek tomuto mu musíš dokázať že pánom, si stále ty. Ak budeš chcieť radu som tu. Držím palce. Pa
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod julieta » 10. Nov 2005, 21:43

Ashley dakujem za prispevok a za ochotu pomoct. Ja sa uz velmi na to tesim, ze bude clenom rodiny. Som velky milovnik zvierat. Mam doma uz dve zvieratka. Su to sice plazy ale tiez sa niekedy spravaju ako male deti. Nerobi mi problem spravat sa k psovi ako ku clenovi rodiny. Viem ze bude rodinny maznacik a kedze zijem s priatelom tak bude ako nase prve ,,babatko,,
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Poslaťod Ashley » 10. Nov 2005, 23:16

To je super, ale pozor na to čo mu dovolíte a čo nie. Žiarlivosť voči jednému z vás zaraz už v začiatkoch ak by sa prejavila lebo do budúcnosti to prinesie iba problémy. Rovnako každý chovatel tvrdí že žrádlo je pre psa jediné čo si bude brániť, ale nemalo by ked ide o teba lebo časom sa nebudeš môcť ani pohnúť keď bude papať. Ked si niečo kuská skús mu to zobrať ak si nechá pochvál ho a za chvílu mu to vráť, havo sa naučí že to vždy dostane späť a nebude si to pred tebou strážiť. Zatial mi všetko vyšlo čo som použila ja a dnes mi 9 a 5 ročný psy jedávajú vedla seba a na druhú misku sa ani nepozrú. Nechcel mi to veriť ani náš poradca chovu, on tvrdil že sa to nedá.
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia